Çekler de Žitava yakınlarında tuzağa düşüyor ve saatte 10 km'yi aşan hız nedeniyle binlerce para cezası ödüyor

NoNaRT

Global Mod
Global Mod
Yakınlardaki Hrdek nad Nisou'da cezalarla ilgili bilgiler yayıldı ve insanlar bunu kendi kuruşları olarak gördü.

Radara göre bölge sakinleri yaya olarak hız yaptıklarını fark etti. Aksi halde Hrdek'i hiçbir şekilde etkilemez, ona güvenemeyiz. Hrdek nad Nisou belediye başkanı Josef Horinka, son fren yapmak zorunda kaldığı için ceza almaya sadece bir araba sırası kaldığını özetleyerek, kontrollerin insanların arabalarını frenleyebilmesi ve polisin de onları inceleyebilmesi için var olduğunu söyledi. an.

Polonya-Alman Porajw-itava piyadelerindeki polisler genellikle kamyonetleri kontrol ediyor ve belgeleri veya pislikleri sunmaları istendiğinde arabalarından atlayıp bagajlarını açıyorlar. Tüm olay ancak bir dakika sürüyor. Bazen de arabaların yanından geçerken, tehlikeli bir bakışa maruz kalarak, yeterli olmadığında, gaza basan sürücü bir jestle yavaşlıyor.

Facebook'taki deneyimime göre, örneğin gece veya dikkatsizlik nedeniyle tabelalara dikkat etmeyenler ağır bir para cezası ödedi.

Kontrol veya tehlike tehdidi, kusura bakmayın

Geçtiğimiz Kasım ayında Esk'e dönüş yolunda tabelayı görmeyen Jakub H., Jiho N.'nin ailesinin aşırı hız cezası nedeniyle toplam 140 euro ödemek zorunda kaldığını (on buçuk kron dahil) söyledi. Aynı miktarda olmadığı suçuna ilişkin yazı.

Önce pota ona etin'de gidebileceği bir mesaj iletti. Ocak ortasında, Nmin'de toleransın kaldırılmasının ardından değişen bölümde hızı 20 km/saat aştığını bildiren bir belgeyi takip etti. Bunun için 142 euro (yaklaşık 3.600 kron) para cezasının yanı sıra Almanya'da da bir ceza puanı kazandı.

Eğer köyde 82 km/saat hızla gitseydim iyi olurdu, iyiyim ama bu harika. Almanya girişindeki tabelayı görmeyen ancak sınırda içgüdüsel olarak yavaşlayan Jakub H., güvenlik nedeniyle polisin hareket ettiği ve kontrol ettiği Almanya yönüne doğru gitmeyi anlarım, dedi. elliden ona kadar. Eğer bunu yapmasaydım, ne kadarının değiştirileceğini bilmek istemiyorum, diye ekledi.

16 Haziran 2023'ten itibaren Federal Polis, iç sınırlarda sabit ve mobil kontrolleri yeniden uygulamaya koydu. Pirn'deki Federal Polis Yayın Kurulu'ndan Axel Bernhardt, Polonya ve Çek Cumhuriyeti'ne dokunun, dedi.

Ona göre, geçen arabaların kalıntılarını incelemek için Itava yakınlarında yaya olarak bulunan polisler için tehlike tehdidi var. Aptallar, oradaki hızı saatte on kilometreye, sonra da on kilometreye sınırlayan işaretleri defalarca görmezden geliyorlar.

Araba her hızlandığında

Geçen yılın sonunda Grlitz'in trafik polisi bu nedenle aptalın hayalindeki hızı nasıl koruduğunu izliyordu. O günlerde on sekiz saati vardı. Ortalama olarak her altı seferde arabanın hızlandığı ortaya çıktı. Jet radarı da saatte 33 km hızla giden arabaları kaydetti, çünkü on kilometrelik bir hıza yetişmek hiç de kolay değil.

Polis ay boyunca beş yüzden fazla kabahati kayıt altına aldı ve ceza kesti. Grlitz'deki polis yazı işleri bürosu, tatilde hızları 30 km/saat ve 74 km/saat olarak belirlediklerini bildirdi. Hızın 10 km/saat ile sınırlı olduğu yerlerde idiolar 72 km/saat'e kadar çıktı. Yayınevine göre bu, yedi katlı bir hikayeden daha fazlası. Cezalar için, Almanya genelinde geçerli olan ceza tarifesi olan Bugeldkatalog'a bakınız.

Her hafta Hrdek'ten Itava'ya kadar yaya olarak sınırı geçen Pavla, maksimum hızı saatte 10 kilometre ile sınırlıyor ancak güvenliği sağlamak için işaretlere uyuyor. Bana başka ne verirsen ver, bitireceğim, dedi. Şu ana kadar herhangi bir ceza almadı ancak karartılmış camlı BMW'si polis tarafından birkaç kez arandı. Her zaman arabanın içine bakın. Kişisel bir arabam olduğunda sadece geriye doğru giderim ama seni bir minibüsle sürerken kenara çekip her şeyi açmak zorunda kalıyorum, diye açıkladı.

Ona göre pencerelerin karanlığı tedirginlik uyandırıyor ama gaz bile işbirliğine yardımcı olmuyor. Bazen renkli camları indiriyorum. Ancak avcı çok istekli olduğunda göze çarpar. En son onları yere indirdiğimde beni bir kenara gönderdiler. Orada bir saat geçirdim, diye hatırladı.

ediv sütunları fot ide, hız nem

Itava sözcüsü Kai Grebasch, sınırda hız sınırının günde yalnızca bir olduğuna dikkat çekti. Sınır kontrolleri süresince maaş ve oradaki polislere yardım. Kısa bir süre önce, Saksonya İçişleri Bakanlığı buraya PerIS adı verilen ve Almanya sınır kontrollerini terk ettiğinde bile çalışacak bir kişisel kimlik sistemi kurdurdu.

Kameralarla delinmiş iki metre yüksekliğindeki ediv sütunları radara benziyor, bu fikir çoğu zaman yanılıyor. Bu ileri teknoloji sistem, hava şartlarından veya geçen araçların hızından bağımsız olarak otomobilin plaka numarasını, sürücü koltuğunu ve yolcuyu ayırt edebiliyor.

Itav'da, kişinin ve aracın polis tarafından fotoğraflanması durumunda bilgileri işleyin ve kullanın. Aksi takdirde veriler 96 saat sonra sistemden silinecektir. Porajwa yakınındaki Friedenstrae'ye ek olarak, idii tanımlama sistemleri aynı zamanda B178 yolu üzerinde veya Sieniawka köyü yakınındaki Chopinstrae üzerinde de bulunabilir.

Haritalar © SHOCart ve OpenStreetMap'in yazarı tarafından sağlanmaktadır. SHOCart şirketi, turist ve bisiklet haritaları ve atlaslarının geleneksel bir yayıncısıdır. şeyler www.shocart.cz