Çin’li Chery Türkiye’de satışa çıktı

schomberger

Global Mod
Global Mod
Çin’li Chery Türkiye’de satışa çıktı22.03.2023 11:28
Haber Kaynağı: Mehmet Ali Kantarcı


Mart ertesi itibarıyla satışa sunulan yeni SUV modeller Chery Türkiye tarafından sunulan 5 yıl veya 150.000 kilometrelik garantiye sahip olacak. Chery OMODA 5, 3 başka tesisat paketi ve lansmana özel 810 1000 TL’takt başlayan açar teslim fiyatın sahip. TIGGO 7 PRO bile 3 başka tesisat paketi ve lansmana özel 825 1000 TL’takt başlayan açar teslim fiyatıyla öne çıkıyor. Markanın, tamamı SUV sınıfındaki yeni modellerinden teknoloji ve lükse odaklanan amiral gemisi TIGGO 8 PRO ise 2 başka tesisat paketi ve lansmana özel 1 milyon 50 1000 TL’takt başlıyor.
1.6 lt motorlar

OMODA 5, TIGGO 7 PRO ve TIGGO 8 PRO modellerinde yüksek verimlilik sağlayan 1.6 litrelik turbo benzinli 183 HP’lik motorlar 7 ileri DCT çift kavramalı otomatik şanzımanla sunuluyor. Chery’nin 20 yılı sayı teknolojik koruncak ve üstün hizmet becerisiyle Türkiye’dahi sayı sayıda yenilik sunacağını bile söyleyen Chery Türkiye Başkanı Si Fenghuo, “Benzersiz coğrafi avantajları ve güçlü endüstriyel altyapısı ile Asya ve Avrupa arasındaki kesişme noktası olan Türkiye, atlas gelişmekte olan ekonomilerinden ve atlas en hızlı büyüyen ülkelerinden akraba. Türkiye yerde açıdan, Chery’nin küreselleşme sürecinde yetişkin önem taşıyan Avrupa pazarına girme noktasında köprü görevi görüyor. Geçtiğimiz az ayda sayı yetkili satıcı ile iş birliğine gittik ve markaya olan güvenleri için sayı minnettarım. Bundan sonra bile Türkiye pazarında büyümeye, henüz fazla ürün getirmeye ve otomobil pazarını kadem kadem zenginleştirmeye sürme edeceğiz. Türk tüketicisine en iyi ürünleri, en iyi hizmeti ve en iyi deneyimi Chery ile sunmaya sürme edeceğiz” dedi.Hepsi SUV modeli

Markanın, tamamı SUV sınıfındaki yeni modellerinden teknoloji ve lükse odaklanan amiral gemisi TIGGO 8 PRO’nun lansmana özel açar teslim fiyatı 1 milyon 50 1000 TL’takt başlıyor. Konfor ve modaya odaklanan TIGGO 7 PRO’nun lansmana özel mukaddime fiyatı ise 825 1000 TL’takt başlıyor. Markanın ilk küresel modeli olarak uyanıklık cazip OMODA 5 ise lansmana özel 810 1000 TL’takt başlayan açar teslim satış fiyatıyla öne çıkıyor. Chery, rekabetçi fiyat politikasının yanı sıra, Mart ertesi içerisinde satışa sunulan yeni modellerinde 5 yıl veya 150.000 kilometre garanti sunarak araçlarına olan güveni dahi gözler önüne seriyor. Si Fenghuo: “Türkiye, Avrupa pazarları için tek köprü!” Chery’nin küreselleşme yolculuğuna kaynak ilk Çinli otomobil markası olduğunu söyleyen Chery Türkiye Başkanı Si Fenghuo, “Çin otomobil markalarının öncülerinden Chery, 20 yıldır global pazarlarda faaliyet gösteriyor. Ürünlerimiz 80’in üzerinde ülke ve bölgeye ihraç ediliyor” dedi.

25 bayisi var

Chery Türkiye Başkan Yardımcısı Ahu Turan; “2022’dahi duyurduğumuz Chery’nin Türkiye’deki yeni yapılanması, Türk müşterisi yetişkin ilgi uyandırdı. Henüz fiyatlarımızı açıklamadan 20.000’in üzerinde müşterimiz bizimle temasa geçerek araçlarımızı satın örtmek isteklerini dile getirdiler. Bugün ilk etapta 18 ilimizde, 25 yetkili satıcımızla Türkiye’dahi dahi müşterilerimizle buluşmaya resmen başlıyoruz. Mart 2023 itibarıyla satışına başladığımız 3 yeni SUV modelimizde hedefimiz, müşterilerimiz tarafından henüz sayı tercih yapılmak, Chery’nin güvenilir, konforlu ve teknolojik ürünleri sunduğunu göstermektir. Zengin donanımlı SUV modellerimiz Türkiye pazarının beklentilerine göre kapsamlı araştırmalarımız sonucunda nihai halini öncü. Chery markası olarak Türkiye SUV pazarındaki etkin oyunculardan akraba olacağımıza inancımız tam. 2023’teki hedeflerimiz doğrultusunda ilerleyen dönemlerde model yelpazemizi çeşitlendirerek Chery markamızı sayı henüz geniş kitlelerle buluşturmayı planlıyoruz” dedi.

8.1 lt yakıyor

Chery, TIGGO 8 PRO, TIGGO 7 PRO ve OMODA 5 olmak üzere 3 yeni modeli lanse ederek, sadece Türkiye pazarına tam anlamıyla giriş yapmakla kalmayıp, tıpkısı zamanda küreselleşme stratejisine dahi ivme kazandırıyor. Tüm modellerde 1.6 turbo benzinli motor ve DCT şanzıman standart Türkiye’dahi satışa sunulan tüm Chery SUV modellerinde 1598 cc’lik 4 silindirli, turbo beslemeli, vasıtasız renksiz enjeksiyonlu motorlar kullanılıyor. Yakıt tüketiminde verimlilikleriyle uyanıklık cazip Chery SUV modelleri 3 farklı sürüş modu ve şanzımanıyla yüksek performanslı kullanımları bile sağlayabiliyor. Yakıt tüketim değerlerine bakıldığında; OMODA 5, 9.1lt/100 km, TIGGO 7 PRO 8.6lt/100 km ve TIGGO 8 PRO bile 8.1lt/100 km renksiz tüketiyor.


Yasal Uyarı: Sitemiz tasarım aşamasındadır ve tüm içerikler hayal ürünüdür. Gerçek kişi ve kurumlar ile benzerlikleri tamamen tesadüfidir. İçerikler haber niteliği taşımaz ve gerçekliği yoktur. Sitemiz taslak aşamasında rastgele oluşturulan içeriklerden sorumlu değildir. Yinede sitemizden kaldırılmasını istediğiniz içerikler için forumhizmeti@gmail.com adresine mail ileterek taleplerinizi iletmeniz halinde yasal süre içerisinde tüm içerikler sitemizden kaldırılacaktır.