Hamamböcekleri, küf ve izmaritlerle dolu tuzaklar. Denetim Liberec pizzacısını kapattı

NoNaRT

Global Mod
Global Mod
Devlet Tarım ve Gıda Denetimi (SZPI), geçen hafta sonunda Pizzeria Maškovka'da bir denetim gerçekleştirdi.

“Müfettişler, kuruluş içinde temizliğin önemli ölçüde ihmal edildiğini, gıda kontaminasyonu riskini veya çok sayıda böceğin varlığını tespit etti. Kabul edilemez hijyenik koşullar nedeniyle, kontrol edilen kişinin tesisleri kullanmasını tamamen yasakladık”, Facebook'ta Potraviny na pranýři sayfasında yayınlanan gönderiyi okuyor.

Amacı gıdanın güvenliğini ve kalitesini denetlemek olan bir SZPI projesidir.

Müfettişler ayrıca tesisin içinde ocak ve soğutma ekipmanı gibi kirli ekipmanlar ve yerdeki dağınıklık da dahil olmak üzere temizliğin önemli ölçüde ihmal edildiğini buldu.

Fotoğraflardan mutfakta çok sayıda sigara izmaritinin ya da yemek artıklarının da bulunduğu görülüyor.

Müfettişler, “İşletmede çok sayıda böcek zararlısı, özellikle de tesisin içinde serbestçe hareket eden veya aşırı kalabalık tutkal tuzaklarına yakalanan meyve sinekleri, karıncalar ve hamamböcekleri vardı; bu, alınan fotoğraf belgelerinden de açıkça anlaşılmaktadır” diye ekledi. SZPI, restorana da ceza verilip verilmediğini henüz belirtmedi.

Pizzacıyı ziyaret edenlere göre müfettişlerin bulguları sürpriz değil. “Kir, pis koku, iğrenç iç mekan ve Viyana usulü tavuk şinitzeli. Liberec'ten Jindřich G, gönderiye şu yorumu yaptı: “Maškovka her zaman kötü bir pub olmuştur.” “Kayınbiraderim bir keresinde bu restorandan salmonella getirmişti, bu yüzden sonunda burayı kapatmaları iyi oldu!” diye ekledi Petra T.

Ancak kurumun kapatılmasına şaşıranlar da oldu. “Tamam bu beni çok şaşırttı. Orayı gerçekten çok sevdik” diye yazdı Kristýna B.