Khattar, Shafali’nin evini ziyaret etti ve ‘Haryana’nın kızıyla gurur duyduğunu’ söyledi | Chandigarh Haberleri

NoNaRT

Global Mod
Global Mod

Chandigarh: Haryana’nın Baş Bakanı Manohar Lal Khattar Hindistan’ın 19 yaş altı T20 takımının kaptanı Shafali Verma’nın takımının küçükler kriket Dünya Kupası’nı kazanmasının ardından ailesini kutlamak için Pazartesi günü Rohtak’taki evine gitti.
Khattar aileye, bu genç kadın kriket yöneticisi ICC’nin ilk T20 şampiyonası olduğu için, Shafali’nin takımının tarihi bir başarı elde ettiğini ve bunun için ülke ve devletin tüm oyuncularla, özellikle de liderlik sergileyen Haryana’nın kızıyla gurur duyduğunu söyledi.
CM, sporda parlak bir gelecek için genç Hintli kadroya en iyi dileklerini iletti. Shafali’nin büyükbabası Sant Lal Verma ve babası Sanjeev Verma ona bir şal hediye ettiler. Shafali’nin takımı, 29 Ocak’ta oynanan final maçında İngiltere’yi yedi kaleyle yendi. Hindistan bu turnuvayı kazanan ilk ülke oldu.
Shafali ayrıca 2020 T20 Dünya Kupası’nda 85 koşuyla Avustralya’ya yenilen Hindistan’ın kıdemli tarafının bir parçasıydı. Gençler Dünya Kupası’nı kazandıktan sonra kaptan Shafali maç sonrası sunum törenine geldiğinde yıkıldı ve bu duygusal video sosyal medyada kriket hayranlarını vurdu.
Khattar, “Şafali’nin dedesine şeker ikram ederek tebrik ettim ve ülkenin torunu ve tüm ekibiyle gurur duyduğunu söyledim. Aslen Shafali’nin ailesi benim köyüm olan Banyani’dendir.” Ayrıca Shefali’nin takım arkadaşının ailesini de tebrik etti. Sonya Rohtak’taki Brahamanwas köyünden. CM, eyalet hükümetinin sporcuları performanslarıyla orantılı işlerle ödüllendirdiğini ve hem Haryana kriket oyuncuları Sonia hem de Shafali’nin de paylarını alacaklarını iddia etti.