Liberec – Pardubice 1:0, sessiz bir ev sahibi galibiyet, Frdek karar verdi

NoNaRT

Global Mod
Global Mod
Liberec’te sudan açık futbol oynandı. Tam bu dakikada Pardubice’den Hlavat sol kanata geçti ve Mikula defansif bir hareketle kendi kalesine gol attı. Ancak o andan itibaren, ilk takıma, yüksek dereceli savunma Vchodě’deki pencereden yararlanan Liberet hakim oldu.ÇEVRİMİÇİ


maçı dakika dakika izledik


Sekizinci dakikada Tupta, Frdek için sol taraftan bir orta ile bir kafa vuruşu hazırladı, ancak stadyumdaki herkesi şaşırtacak şekilde, sadece birkaç metreden gol attı.


Frdek basın toplantısında, 30 denemem olsaydı ve tahtaya vurmak zorunda kalsaydım, bunu kaç kez yapabileceğimi bilmiyorum, dedi.


Benzer bir hareket ve topun ardından 15 saniye sonra Preisler, 100. lig kurtarışını oynayan Kulen’i kale önünde kaçırdı.


13. dakikada ev sahibi ekip bir aranın ardından skoru bulmayı başardı. Ghali inatçı bir stel ile ofsayt çizgisindeki boşluğun ardından gitmekte tereddüt etmedi, ancak Frdek’i yakalayan top merkeze geldi.


İlk büyük döngüyü kırdığım için mutluyum. 20. dakikada hat-trick yapabilirdim. O gl’yi vermem gerektiğini düşündüm. Bir bakış atmasaydım, ne tür bir aptal olduğumu düşünürdüm, dedi Frdek.


Libereck’in hücum tarafı, sadece iki dakika sonra gol attıkları Zln’de 1: 1 berabere kalan bir önceki turdaki golü takip etti. Frdek diziyle ve savunma oyuncusunun amansız bir adımıyla onlara koştu, bacağından kanlı bir yara aldı ama devam etti.


Sana vururum. Canım çok yandı ama yine yapardım. Sonra dizim tutuldu, biraz sızladı ama inşallah düzelir” dedi Frdek.


Sonraki dokuz dakikada Liberet kazanabilirdi, ancak Tupta yalnızca bir serbest vuruştan iyi bir pozisyondan gol attı ve bu da konukları kalenin dibinde kurtardı.


Su aktivitesinin geri kalanında Pardubitler çok çalıştılar ancak büyük hedeflere ulaşamadılar. Aksine moladan sonraki ilk sette Tupta filelerin arkasına yaptığı stel ile az farkla ıskaladı.


İlk beş dakika süreye girdik. Ama basit bir durum olan vuruştan gol yedik, gerisini alamadık. Sayfalar ucuz gl. İki tane alabilirdik, 20 dakika boyunca bunun dışında kaldık. O anda üçümüz vardı, borulu Kov.


Taraf değişikliğinin ardından konuk ekip eşitliği sağlamaya çalışırken Slovan savunmaya odaklandı. 66. dakikada Kulen gol bulabilirdi ama yandan kaçırdı. Orada, karşı tarafta, Patrkov’un nazik stelinden sonra, kaleci Vliegen kurtarıldı.


Belçikalı kaleci, 75. dakikada Tischler’in üst direğin altından üst direğin altından şutunu kornere çeldiğinde takımını kırdı geçirdi. 89. dakikada Rabuic kesinlikle karşı taraf için karar verebilirdi ama Budinsho’yu bir kez bile yenemedi.


Liberet, iki maçın ardından Pardubice’yi yendi ve bu lig düellolarında evinde onlara kaybetmedi.


Bu durumda, mücadeleden hesap sormak partinin göreviydi. Oraya nasıl vardığımız sorunsuz değildi. Liberec teknik direktörü Lubo Kozel, “Maçta birkaç gol yedik, bu açıdan galibiyet hak edilmişti ve Pardubice beni özüne kadar yendi” dedi.


Biz biraz agresifiz, oraya çocukla gitmeyiz. Burada en azından bir puan alamadığımız için çok üzgünüm. Performans iyi değildi, maçı kaybetmek zorunda değildik ama güzel bir oyun. Kov, Liberec’in gol atarak hak ederek kazandığını belirtti.