Mha, Dhingra Paneli Raporuna İlişkin Atr Göndermeli: Bjp Secy Shah’a | Chandigarh Haberleri

NoNaRT

Global Mod
Global Mod

Jalandhar: BJP Sekreteri RP Singh, Birlik İçişleri Bakanı Amit Shah’a bakanlığı Yargıtay’daki davanın bir sonraki duruşmasından önce harekete geçmeye çağıran bir mektup yazdı. Singh, raporda belirtildiği gibi amacın 1984 Sih soykırımının arkasındaki görünmez eli ortaya çıkarmak olduğunu vurguladı.
Singh, rapora dayanarak failler hakkında işlem yapılmasına ilişkin olarak daha önce 18 Haziran 2020’de kendisine (Şah) yazdığını belirterek, Çarşamba günü yazdığı mektupta, “Oldukça uzun zaman oldu, savaşıyoruz. adalet için ve tek umut, Sajjan Kumar örneğinde olduğu gibi, Başbakan Narender Modi hükümetidir. Tek amacımız 1984 soykırımının arkasındaki görünmez eli adaletin de belirttiği gibi ortaya çıkarmaktır. dingra raporunda.”
BJP ulusal sözcüsü mektubunu, Kongre lideri Rahul Gandhi’nin Salı günü Darbar Sahib Amritsar’da haraç ödedikten sonra Punjab’da Bharat Jodo Yatra’ya başlamasıyla zamanladı. Shiromani Gurdwara Parbandhak Komitesi, Shiromani Akali Dal ve BJP dahil olmak üzere Sih mahallelerinden ordunun Darbar Sahib’deki eylemi ve ardından 1984’te Delhi’deki Sih katliamı hakkında soruşturmaları destekledi.
Mektupta, Yüksek Mahkeme tarafından oluşturulan ve Yargıç SN Dhingra başkanlığındaki SIT tarafından sunulan raporun 15 Nisan 2019’da mahkemeye sunulduğu ve Birlik hükümeti tarafından kabul edildiği belirtiliyor. Ayrıca İçişleri Bakanı’na, takip işlemleri için Bakanlıktan SİT Başkanı’na gönderilen 16 Temmuz 2020 tarihli resmi muhtıranın bir örneğini de aldığını bildirdi.
“Sonra SIT başkanıyla (CBI direktörü) tanıştım. Bana raporu MHA’ya sunduğunu söyledi. Covid durumu nedeniyle bu konuyu daha fazla takip edemedim. Naçizane talebim, daha önceki mektubum ve MHA’dan gelen takip yanıtı bağlamında, MHA’nın Yüksek Mahkeme’de davanın bir sonraki duruşmasından önce Dhingra Komisyonu raporuna ilişkin ATR’lerini sunabilmesi önemli olacaktır.” mektubunda