Moose Wala’da 1. Balad Başarılı, Lahor şarkıcısı başka bir şarkı yayınlayacak | Chandigarh Haberleri

NoNaRT

Global Mod
Global Mod
AMRITSAR: Yüksek baladının popülaritesi göz önüne alındığında ‘Qissa Sidhu Geyik Wala‘, Jatt Jameel Lohar, ünlü bir ‘chimta velaLahorlu şarkıcı, parçanın yeni versiyonuyla geliyor.
Şarkı, öldürülen rapçi hakkında bir yorum ve kırsal yaşamın bir kutlamasıdır. Pazar günü TOI’ye konuşan ünlü Lohar ailesinden gelen Jameel, “Şovları sunmak için nereye gidersem gideyim, seyirciler sadece Qissa Mirza Sahib’i dinlemekle kalmıyor, aynı zamanda Qissa Sidhu Moose Wala’nın benim şarkımı söylemesini de istiyorlar. Bu, birkaç gün içinde piyasaya sürülecek olan Qissa Sidhu Moose Wala’nın başka bir versiyonunu bulmam için beni cesaretlendirdi.
Moose Wala ile hiç tanışmayan Jameel, rapçi hayattayken şarkılarını ciddi anlamda hiç duymadığını ancak ölümünden sonra şarkılarını incelemeye başladığını ve kırsal yaşamı ne kadar doğru temsil ettiğini anladığını söyledi.
Yakın geçmişte İngiltere’den bir kişinin Sidhu Moose Wala’da ‘Qissa’ ile kendisine yaklaştığını ve Lahorlu şair ve söz yazarı Asgar Ali Jatt’ın bunu tamamladığını ve sesini patlayan müzik aleti ‘chimta’ ile verdiğini söyledi. Mirza Sahib’in teması üzerine. “O kadar ünlüydü ki, performans sergilemek için nereye gidersem gideyim seyirciler Qissa Sidhu Moose Wala’yı dinlemek istiyor” dedi.
Qissa Sidhu Moose Wala’nın yakında çıkacak versiyonu hakkında konuşurken, şarkının Mirza Sahib’in halk temasına da dayanacağını söyledi. “Babası Balkaur Singh’i Pakistan’ı ziyaret etmeye ve halkın oğluna olan sevgisini bizzat görmeye davet etmek istiyorum” dedi.