Ödül ve motivasyon olarak sopalar ve ayakkabılar. Liberec’te dünyanın her yerinden köpekleri baştan çıkarıyorlar

NoNaRT

Global Mod
Global Mod
Liberec’e 662 köpeğin yer aldığı toplam 43 takım gitti. Arjantin, Japonya, Malezya veya Güney Afrika Cumhuriyeti temsilcilerini kaçırmayın.

Çek Cumhuriyeti de şiirsel bir kadroya sahipti. Prag’dan gelen Aneta Obrusnkov’un renkleri eksik değil. Çevik olan ise basketbol oynayamadığı için terlemeye başladı. Annemin evde deniz kestanesi vardı. On yıllık erkek arkadaşı Obrusnkov, sporu evde sıkılan bir köpekle nasıl birleştireceğimi merak ediyordum, bu yüzden çeviklik denemeye başladım, diye açıklıyor.

Bütün bu köpekleri eğitiyor, Maarsk çoban ırkı olan Mudi cinsi ile Liberec’e hak kazandı.

Yazın köpeğimizi uzun süre dışarıda çalıştırıyoruz ama kışın içerideyiz çünkü karda koşmak çok tehlikeli. Pes bh hızı saniyede 5,6 metre, bu yüzden karda veya buzda riske atmak istemiyoruz, baştan çıkarıcı devam ediyor. Çeviklik konusunda en çok köpekle takım olmaktan keyif alıyordu. Bu bir adrenalin patlaması ama aynı zamanda bana bir hassasiyet duygusu da veriyor çünkü sen yaşayan bir yaratıkla çalışıyorsun.

Dt’de olduğu gibi köpek üzerinde

İş, bir çocuğun meslektaşına benzer. Negatif cezalardan hoşlanmam. Ben daha olumlu bir tutuma sahibim, köpek bundan daha çok keyif alıyor. Onunla çalışmak istiyor. Temsilci, köpeklerin ödüller konusunda ne kadar baştan çıkarıcı olduğunu anlatırken, eğer onu bunu yapmaya zorlarsam asla bu kadar hızlı koşmayacağını söyledi.

Border collie cinsi köpekler ve hatta köpekler oyuncakları sever. Öte yandan daha çok yiyecek tüketen diğer cinslere ise ödül olarak sopa veya ayakkabı verilecek. Bu benim için çok büyük bir motivasyon.

Ancak baştan çıkarıcının gerçeği araması gerekir. Köpeklere tam teşekküllü sporcular gibi davranalım. Çeviklik herkes içindir, ancak aşırı kilolu bir köpek, uygun olduğunda kesinlikle köpeğin üzerine bu kadar kolay atlamayacaktır. Obrusnkov, bu nedenle diyet, vitamin takviyeleri ve fizyoterapinin geliştirildiğini açıklıyor ve Liberec ampiont’u övüyor.

Harika bir mahalle, gidecek bir yerimiz var, güzel bir ülkemiz var. Tüm Lenovo Çek temsilcilerinin bu atmosferden gerçekten keyif aldıklarını düşünüyorum. Kızların büyük bir desteğinin olduğu evde baştan çıkarıcı başkalarıyla dolu, örneğin 2019’da baştan çıkardığımız Finlandiya’da değil.

Tehlikeli noktalar ortadan kalktı

Etkinliğin editörü Michaela Bakrlková’ya sözleri. Henüz erken ama mekan dolu, bütün köpekler sağlık kontrolünden geçmiş. Bir sürü kız da geldi, hatta intikam için daha fazla numara satın alıyorlar.

Çeviklik, beş yıl önce Jetde yönetiminde gerçekleştirilen son Liberec Dünya Şampiyonası’ndan bu yana uzun bir yol kat etti. Spor gelişiyor, tehlikeli olabilecek ellerle uğraşılmasına sevindim, diğer yandan profesyonelleşmeden bahsetmeye değer olduğu için üzgünüm. Editör, çeviklik de yapanlar var ama bunun köpeğin özüne indiğini söylüyor.

Çeviklik Dünya Şampiyonası Çarşamba günü Liberec’te başladı ve Pazar gününe kadar sürecek. Öğleden sonra hukuk programı bunun sonucunda iptal edildi.