Pb Araç Hurdaya Çıkarma Politikasını Onayladı | Chandigarh Haberleri

NoNaRT

Global Mod
Global Mod
CHANDIGARH: Merkezi hükümetin yeni araç tesciliyle ilgili hurdaya çıkarma politikasına uygun olarak, Pencap kabinesi Cuma günü sekiz yaşındaki ulaşım araçlarının ve 15 yaşındaki ulaşım dışı araçların imha edilmesi gerektiği politikasını uygulama kararını onayladı. .
Kabine karar verdi motorlu taşıtlar vergisi Kanunun 13(3) maddesi uyarınca motorlu taşıtlar vergisinde taşıma aracı sahiplerine %15’e, taşıma dışı araç sahiplerine ise %25’e kadar indirim yapılır. Pencap Motorlu Taşıtlar Vergisi Yasası1924.
Artık ulaşım aracı sahipleri, araçlarının tescil tarihinden itibaren 8 yıla kadar, ulaşım dışı araç sahipleri ise tescil tarihinden itibaren 15 yıla kadar bu sistemden yararlanabiliyor.
Araç hurdaya ayrıldığında, araç sahibine ‘Depozito Belgesi’ veren hurdacı tarafından satın alınır ve vergi muafiyeti elde etmek için ilgili ruhsat makamına tevdi edilir.
CM ve bakanlardan isteğe bağlı hibeler
Bakanlar Kurulu ayrıca, mevcut temel altyapının oluşturulması ve eski haline getirilmesi, çevrenin iyileştirilmesi ve yoksulların temel ihtiyaçlarının karşılanması için Başbakan ve Bakanlar tarafından ihtiyari ödeneklerin dağıtılmasına ilişkin politikayı da onayladı. Bir mali yıl boyunca başbakanın isteğe bağlı kotasında 5 Rs crore, bakanların her birinin takdire bağlı kotasında 1.50 Rs olacak.
Devlet Okulu Bakım Programı
Devlet okullarının düzgün bir şekilde bakımını sağlamak için kabine, devlet okullarının bakımını garanti altına alacak bir hükümet planının uygulanmasına da yeşil ışık yaktı. Bu program kapsamında hükümet, okul kampüslerinin sanitasyon, temizlik, güvenlik ve sorunsuz yönetimi için gerekli fonları sağlayacaktır.
DRDA’lar dağıtıldı, 44 çalışan görevden alındı
Kabine ayrıca, ölmekte olan bir kadro oluşturarak 44 işçiyi zila mahallelerinde veya panchayat samitlerdeki boş görevlere aldıktan sonra ilçe kırsal kalkınma ofislerinin (DRDA’lar) feshedilmesi kararını da onayladı.
Doğrudan işe alım, kardeş öğretmen pozisyonuna terfi
Kabine ayrıca doğrudan işe alım ve kardeş öğretmen pozisyonuna terfi için eğitim niteliğinin değiştirilmesine yeşil ışık yaktı. Punjab Sağlık ve Aile Refahı Teknik (Grup B) Hizmet Kuralları, 2018. Artık MSc (Hemşirelik), Kardeş Öğretmen pozisyonu için doğrudan işe alım için öğretmenlik niteliği haline geliyor. Benzer şekilde, hemşire öğretmenliğine terfi için, hemşirelik alanında lisans derecesi ile birlikte en az 10 yıllık kadrolu hemşire (Grup C) deneyimi zorunludur.
Sekreterlikte 173 peon, gardiyan
Pencap Sivil Sekreterliği’ndeki piyon ve chowkidar kıtlığını göz önünde bulunduran kabine, sorunsuz çalışması için transfer yoluyla 150 boş peon ve 23 chowkidar pozisyonunu doldurmak için başını salladı.
DPI (Kolejler) adı Yüksek Öğretim Müdürlüğü olarak değiştirildi
Kabine, Punjab Halk Eğitimi (Kolejler) Müdürlüğünün adını Pencap Yüksek Öğrenim Müdürlüğü olarak değiştirmeye karar verdi. Buna göre, Halk Eğitimi (Kolejler) Müdürü pozisyonunun terminolojisi de Punjab Yüksek Öğrenim Müdürü olarak değişecektir. DPI (kolejler) ilk olarak 1856’da kuruldu ve Lahor’dan faaliyet gösterdi.
Parasız ve zorunlu eğitimin kuralları değişti
Bakanlar ayrıca, okul yönetim kurulu komitelerindeki diğer iki üye de dahil olmak üzere, Çocuklar için Ücretsiz ve Zorunlu Eğitim Kuralları 2011’in 13. Kuralının 4. alt kuralını değiştirmeye karar verdiler. Üyelerden biri söz konusu okulun yakınında oturan sosyal hizmet görevlisi, diğeri ise eğitimci ve özel davetli. Bu üyelerin oy hakkı yoktur ve okul yönetim kurulu başkanı veya başkan yardımcısı olarak görev yapamazlar.
eğitim departmanı kurallarında değişiklik
Kabine, müdür ve müdür pozisyonu için doğrudan işe alma yeterliliğini değiştirmek için eğitim departmanının çeşitli kurallarında yapılan değişiklikleri onayladı. Tarım ustalarının doğrudan eğitim müdürleri ve müdürleri alımı için başvurmalarına yardımcı olacaktır.