Rayların üzerindeki market. Rehber Honza Phan Anh Tran stereotipleri yıkıyor

NoNaRT

Global Mod
Global Mod
Adı Phan Anh Tran, kendisine Honza diyor ve raporun yazıldığı gün yirmi altıncı yaş gününü kutladı. Ama işteydi, tren kondüktörü. Normal şartlarda sıradan bir tur rehberi olurdu ama Honza'nın Vietnamlı bir anne babası var ve onlarla dalga geçerek uzun zamandır süregelen önyargılarıyla mücadele ediyor. Birkaç kişinin Honza ile fotoğraf çekmek istediği Turnov'daki tren istasyonunda bunun gerçek bir yıldız olduğuna ikna olduk. Konuşmaya tren sevk memurlarının arka planında çalışmaya başlamadan hemen önce başladık.

Sizi demiryoluna bağlayan hikayenizi anlatabilir misiniz?
Benim hikayem erken çocukluk döneminde başlıyor. Küçüklüğümden beri Çek anneannemin penceresinden trenleri izlerdim ve onlara karşı bir sevgim vardı. Çocukluğumda hep trenlerle oynardım. Bir gün nerede çalışmak istediğimi her zaman biliyordum. Bunun arkasında ayrıca kendimi her zaman Vietnam toplumundan farklı kılmak ve Vietnamlılar hakkındaki eski stereotipi benzeri görülmemiş bir şekilde yıkmak istemem de var. Demiryolu benim tutkum ve tren makinistliği işi de hayallerimin gerçekleşmesidir.

İstasyonların kendi deha yerleri vardır ama sayıları çok azdır. Eskiden bir klasikti, çorbaydı, gulaştı. Ama neredeyse hepsi ortadan kayboldu. Bunun temel nedeni barların sahiplerinin burayı kötü yönetmesidir.

Bu özel makaleyi okuyun iDNES Premium aboneliğiyle

FAVORİ

Ön ödeme

Aylık aboneliğe kıyasla 178 CZK tasarruf edersiniz

Ön ödeme

Aylık aboneliğe kıyasla 446 CZK tasarruf edersiniz

Bugün katılın ve şunları edinin:

• iDNES.cz, Lidovky.cz ve Express.cz içeriğine sınırsız erişim
  • Tanınmış yazarlardan 50.000'in üzerinde premium makale
  • Okuyucuda gazete ve dergilerimize çevrimiçi ve ücretsiz erişim