Vali Půta yolsuzluk davasıyla ilgili olarak “Bu benim siyasi tasfiyeme yönelik bir girişimdir” dedi

NoNaRT

Global Mod
Global Mod
Benim sözde Liberec davasıyla hiçbir ilgim yok. Devlet temsilcisinin halkı birbirine bağlama çabasını, halkı siyasi olarak tasfiye etmeye yönelik bir başka girişim olarak görüyorum. Prohlen'deki Liberec Bölgesi Belediye Başkanı Martin Pta, “Yasadışı hiçbir şey yapmadım ve adımlarım Liberec Bölgesi ve sakinlerinin adıyla yönlendirildi ve yönlendiriliyor” dedi.

Yetkili, garantili ev aramasının, kendisine dolaylı olarak zarar verme ve aynı zamanda onu başka kişilerle ve davalarla ilişkilendirebilecek her türlü bilgiyi bulmaya yönelik kasıtlı bir girişim olduğunu düşünüyor.

Mahkemenin devlet temsilcisine ev aramasına izin vermesi için verdiği ev arama kararının içeriğini skandal olarak değerlendiriyorum. İlkokul öğrencilerim ile konuyu tek tek inceledim ve bu emirde yer alan kişilerin tüm varsayımlarının sadece spekülasyon olduğunu iddia ediyorum. Pta, mesajın kanıtın tarihini veya çalınması muhtemel telefon dinlemeye ilişkin referansları içermediğini ifade ediyor.

Arama emrinin içeriğinin nasıl oluşturulduğunu inceleyecek, ona göre bunun yayınlanması bile her siyasetçinin tasfiyesine bedeldi. Aynı zamanda mesajdaki bilgilerin kanuna aykırı olarak N Liberec sunucusundan Jaroslav Tauchman'a nasıl ulaştığı da incelenecek.

Bay Tauchman'ın hükümetteki birinden ev arama emri çıkardığına eminim. Birinci cümlenin temel ilkelerinden biri olan masumiyet karinesinin ihlali olarak görüyorum.

Ayrıca ANO hareketinin 14 Nisan Pazar günü kendisine çağrıda bulunduğu valilik görevinden istifa etmeyeceğini de belirtti.

Ve 2024'teki bölgesel seçimlerde de yine kapınız için çabalamaya, bölge liderinin 12 yıllık çalışmalarını ve attığım adımları savunmaya hazırım. Bölgemize seçimlerde polis soruşturmasından kamuya açık olmayan materyaller elde etme konusunda doğaüstü yeteneğe sahip kişiler tarafından değil, vatandaşlar tarafından karar verileceğini ifade eden vali, polise gerekli tüm işbirliğini sağlamaya devam edeceğini de sözlerine ekledi.

Meclis üyeleri ve temsilciler çeşitli projelere bir şeyler açıklamak için gittiğinde, kamu sözleşmeleri ve bölgesel projelerle ilgili gerçekleri kanıtlamanın polisin görevi olduğuna itiraz etmedi. Ancak Pta'ya göre olay, operasyonel aşamada siyasi propaganda ve kişisel onursuzluk için kullanıldı.

Vakalarınız var

Libereck yolsuzluk davasının iki kolu var. İlk duruşmada, şehirdeki yol onarımlarına ilişkin daha önceki kamu ihalelerinde yolsuzluk suçlamasıyla altı kişi dinlendi. Sonuç olarak, Liberec belediyesinin kamu mülkiyeti yönetimi departmanı başkanı Luk Hbner ve Liberec şirketi Investing CZ'nin ortak sahibi Josef Nadrchal gözaltında öldü.

Bu tür şubeler milletvekili Petr idek ve işadamı Petr Syrovtek'i içeriyordu. Ve sonuncusu, şu ana kadar kimse suçlanmadı, ardından eskolipska'da Ralsko'da bölgesel bir fotovoltaik enerji santrali inşa edilmesi planlandı. Bu nedenle polis Vali Pta'yı sorguya çekti ve 9 Nisan sabahı cep telefonuna ve parasına el koydu. Soruyu soran kişi, evin arama sonucu satıldığını iddia ediyor. Polise ifade verdi ve herhangi bir suç işlemediğine ikna oldu.

Çek Cumhuriyeti'ndeki en büyük fotovoltaik enerji santrali, Hradany'deki eski bir askeri havaalanının yerine inşa edilecek. Proje ön piyasa istişareleri aşamasındadır. Bölge, örneğin inşaat yatırımcısı mı olacak, proje ortağı mı olacak, arsayı kiralayacak mı henüz karar vermedi. Önümüzdeki aylarda birçok varyant tartışılacak.

MT Legal'den arka planı iletmek için (ofis avukatı, editörün notuPta, istişarenin ön aşamasını gerçekleştirecek olan istişarenin Mayıs ayı ortasında gerçekleşmesi gerektiğini açıkladı ve projeyi yalnızca kahverengi alan kullanımının bir örneği olarak değerlendirdi.

Yatırımlar ve Kamu İhale Dairesi Vali Yardımcısı Zbyk Miklek'e göre, bu istişarelerin sonuçları yalnızca mali konuya değil, aynı zamanda projenin dağıtıma bağlanmasına karar verildiğinde nasıl ilerleneceğine de yanıt verecek. ağ.

Bu noktada bir fikrimizin olması projenin sonu anlamına gelmiyor. Olumlu bir görüş elde edene kadar proje çalışmasına veya başka bir şeye başlamam doğru değil. Miklk Salı günü bölge temsilcilerine, ön pazar istişarelerine başlayacağız, ardından sizi bu konuda tanıyacağız ve daha da devam edeceğiz, diye güvence verdi. Ona göre maksimum gücü elde etmek gerekiyor ama başka seçenekler de var.