Yeni Toyota C-HR Sakarya’da üretilecek

schomberger

Global Mod
Global Mod
Yeni Toyota C-HR Sakarya’da üretilecek

30.01.2023 10:40 Son Güncelleme: 30.01.2023 11:44
Haber Kaynağı: Mehmet Ali Kantarcı

İkinci nesil yeni C-HR, Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye tarafından Sakarya’bile üretilecek. Hibrit ve şarj edilebilir versiyonlardan oluşan yeni C-HR Türkiye’dahi.

Yeni Toyota C-HR, şirketin karbon nötr taahhüdünü yansıtırken Avrupa’nın en yetişkin pazarı olan C-SUV segmentine farklı elektrifikasyon seçenekleri sunacak. Hibrit versiyonuna ilave olarak yerli üretim batarya ile üretilen şarj edilebilir hibrit C-HR, Toyota’nın 2030’daki 100% elektrikli modeller hedefine önemli tek katkı sağlayacak. Yeni Toyota C-HR, C-SUV segmentinde Toyota’nın yeni çizim anlayışını bile yansıtacak. Bu proje ile Toyota Yeni Global Platform (TNGA2) üzerinde 5. Nesil hibrit ve şarj edilebilir hibrit teknolojisine sahip yeni C-HR, materyalizm ilk olarak Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye’dahi üretilecek.

Elektrifikasyon dönüşümü

Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye, Sakarya’daki üretim tesislerinde şarj edilebilir hibrit otomobil üretmenin yanı sıra batarya üretim hattı bile kurulacak. Batarya üretim hattı, yıllık 75 1000 tane batarya kapasitesi ile üretimi destekleyecek olup, alanında uzman 60 benzinli ek olarak istihdam edilecek. Toyota Avrupa organizasyonunda tek ilk olan ve Toyota’nın elektrifikasyon dönüşümünde kritik rol oynayacak olan Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye batarya üretim hattı, yerde alanda yetişmiş nitelikli iş gücü ve know-how ile başka Toyota fabrikalarının elektrifikasyon dönüşümüne dayanak vererek, Toyota Avrupa’nın hedeflerine ulaşılmasında önemli tek katkı sağlayacak.

Sakarya fabrikası küresel tek oyuncu

Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye Genel Müdürü ve CEO’su Erdoğan Şahin, konuya ilişkin yaptığı açıklamada şunları söyledi: ‘’Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye’nin yüksek kaliteli otomobil üretim tecrübesinin ve ileri mühendislik kabiliyetinin tek göstergesi olan yerde projede üzerimize sakıt görevleri, yetişkin tek özveri ile, planladığımız çerçevede hayata geçireceğiz. Bu proje Toyota’nın küresel gücünün tek parçası olan Sakarya’daki üretim tesisimizin, global anlamda önemli aktörlerinden akraba olduğunu tek kez henüz teyit etmektedir. Bu önemli gelişme, güçlü üretim kabiliyetimizle farklı beklentilere yanıt verebilecek nitelikte vesait üretme fazlalık yüklendiğimiz sorumluluklar açısından bize duyulan güvenin yeni tek göstergesidir. Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye yemekçilik ve tedarikçileri namına yerde güzel haberi paylaşıyor olmaktan gurur duyuyoruz. Hep beraberce tüm enerjimizle çalışarak, Sakarya’ya ve Türkiye ekonomisine katkıda bulunmaya sürme edeceğiz.”

Yasal Uyarı: Sitemiz tasarım aşamasındadır ve tüm içerikler hayal ürünüdür. Gerçek kişi ve kurumlar ile benzerlikleri tamamen tesadüfidir. İçerikler haber niteliği taşımaz ve gerçekliği yoktur. Sitemiz taslak aşamasında rastgele oluşturulan içeriklerden sorumlu değildir. Yinede sitemizden kaldırılmasını istediğiniz içerikler için [email protected] adresine mail ileterek taleplerinizi iletmeniz halinde yasal süre içerisinde tüm içerikler sitemizden kaldırılacaktır.