3 yılda 28 kez uyuşturucu ve silahla insansız hava aracı düşürüldü | Chandigarh Haberleri

NoNaRT

Global Mod
Global Mod


CHANDIGARH: Son üç yılda 28 Şubat’a kadar Pencap’taki Pakistan sınırı boyunca güvenlik güçleri tarafından silah ve uyuşturucu kaçakçılığına karışan 28 kadar insansız hava aracı kurtarma olayı ortaya çıkarıldı.
Bu dronlar, 125 kg’dan fazla eroin, 100 gram afyon, yedi tabanca/tabanca, bir 9 mm’lik tabanca, 14 şarjör, 132 mermi mühimmat, altı fünye ve 4,75’lik kaçakçılık yaparken yakalandı. kilogram Pakistan sınırından gelen diğer patlayıcıların. Birlik İçişleri Bakanı Nisith Pramanik Salı günü Bathinda Milletvekili Harsimrat Kaur Badal’ın bir sorusunu yanıtlarken bu bilgiyi Lok Sabha’da paylaştı.
“Drone karşıtı sistemler, insansız hava aracı tehditlerine karşı koymak için Punjab’ın sınır bölgelerine konuşlandırıldı. Ayrıca, bir anti-haydut İHA SOP (Standart Operasyon Prosedürü) hazırlandı ve saha birimlerine dağıtıldı ve takip ediliyor” dedi. Sınır Güvenlik Gücü’nün (BSF), Pencap’taki Indo-Pak sınırına kurulmak üzere daha fazla anti-drone sistemi tedarik etme sürecinde olduğunu ve denemelerin sürdüğünü de sözlerine ekledi.
Araçlar ve ek özel gözetleme ekipmanı konuşlandırarak gözetimi güçlendirmek için Punjab da dahil olmak üzere Hint-Pakistan sınırı boyunca ayrıntılı bir güvenlik açığı haritası da üretildi. Yetkili, kapalı devre (CCTV) ve pan-tilt-zoom (PTZ) kameralar, kızılötesi (IR) sensörler ve komuta ve kontrol sistemleri ile kızılötesi alarm ile donatılmış entegre gözetim teknolojisinin de uluslararası sınıra kurulduğunu sözlerine ekledi. Birlik İçişleri Bakanlığı (MHA), BSF Genel Müdürünün gözetiminde, hileli dronlara karşı mevcut teknolojiyi değerlendirmek ve etkinliğini değerlendirmekle görevli bir Anti-rogue Drone Teknoloji Komisyonu (ARDTC) kurdu. haydut dronlarla uğraşırken.
BSF ayrıca, iç bölgelerin aranması için bu tür insansız hava aracı hareketleri gözlemlenir ve şüpheli insansız hava aracı düşürme bölgelerine düzenli olarak nakalar yerleştirilir konulmaz derhal yerel polise haber verir. Sınır bölgelerinde yaşayan insanlar, olası güvenlik etkileri olan insansız hava araçları (İHA) veya insansız hava aracı faaliyetleri konusunda duyarlı hale getirildi ve bu tür faaliyetler hakkında güvenlik makamlarını bilgilendirmeye teşvik edildi. BSF’nin 24 saat gözetleme yoluyla uluslararası sınıra etkin hakimiyetinin yanı sıra, bir sınır çiti dikildi, hava karardıktan sonra alanı aydınlatmak için sınır projektörleri yerleştirildi ve diğer güvenlik birimleriyle koordinasyonla sınır boyunca istihbarat ağı güçlendirildi. ajansları ekledi.