4×4 sürücüleri daha “sosyal” – Araba Haberleri

schomberger

Global Mod
Global Mod
4×4 sürücüleri daha “sosyal” – Araba Haberleri28.07.2022 15:29
Haber Kaynağı: Mehmet Ali Kantarcı


General Tire’ın yeni araştırması, sürücülerin 4×4 ve SUV araçlara yönelmesinin en sık rastlanan nedenlerini göz önüne serdi. Bu yönelimin en önemli sebepleri arasında yüksek sürüş pozisyonu, henüz fazla depolama alanı ve olumsuz hava koşullarında güvenilirlik öne çıkıyor. Araştırmaya katılan 2 1000 4×4 ve SUV sürücüsünün yaklaşık beşte akraba, off-road kapasitesinden dolay henüz yetişkin araçları tercih ediyor. Satın aldıktan sonra, 10 sürücünün 4’ünden fazlası (yüzde 43) aracını tebdil ihtiyacı hissediyor. Sonuç olarak, içildikten birçok kişi aracın kalan çekiş gücü ve dengesi (yüzde 35) ile masa kapasitesini (yüzde 33) eskiye kıyasla önemli faktörler olarak görüyor. Araştırmaya katılan vasıta sürücülerinin yarısından fazlası, 4×4 veya SUV sahibi olduklarından yerde yana yol gezileri, yerey keşif gezileri ve kamp tatilleri gibi sosyal etkinliklere beklentilerinin üzerinde katıldıklarını belirtiyor. Katılımcıların beşte akraba ise 4×4 veya SUV araçlarıyla araziye henüz fazla ayrılmak istiyor.

Arazide en yetişkin sorun lastik hasarı


Araştırma, katılımcıların yarısının 4×4 veya SUV ile araziye çıktığını bile ortaya çıkardı. Alışılagelmiş güzergâhların dışına çıkmaya yüreklilik fail sürücüler, yanlarına en sayı ilk yardım çantası, yedek lastik ve iş lambası alıyorlar. Arazi sürüşü yapanların en sık karşılaştığı sorun olan lastik hasarı, kara yolundan çıkıldığında sağlam ve sağlam lastiklere olan ihtiyacın altını çiziyor. Sürücülerin yüzde 41’i arazide çamura saplanırken, yalnızca yüzde 12’si yanlarında yerde durumdan kurtulmalarına yardımcı olacak tek kurtarma ekipmanı (recovery board) taşıyor. 4×4 vasıta satın alanların yarısından fazlası (yüzde 53) ilgilendikleri araçların yerey becerilerini karşılaştırıyor. Yol ve yerey performansı arasında gerçek dengeyi keşfetmek yüzde 61’i için önem taşıyor. Sürücülere tercih ettikleri 4×4 veya SUV lastikleri sorulduğunda, ise en önemli özellikler olarak metanet, yakıt verimliliği, ıslak zeminde yol tutuşu ve kilometre performansı öne çıkıyor.

Sağlam ve sağlam lastik seçimi önemli

Sürücülerin yüzde 67’si sağlam ve sağlam lastiklere sahip olmanın önemli olduğunu, yüzde 31’i ise lastiklerini yalnızca güvenilir tek markadan satın alacaklarını belirtiyor. Aslında dörtte akraba, hem kara yolu hem dahi arazide mükemmel performans sergileyen lastiklerle ilgileniyor. General Tire İş Geliştirme Müdürü Matthias Bartz, “4×4 ve SUV vasıta sahiplerinin en önemli ihtiyaçlarını ve bunların zaman içinde nasıl değiştiğini öğrenmek sayı ilginç. Çoğu, olumsuz hava koşullarıyla göz edebilecek tek aracın yanı sıra sürücüye güven veren lastiklerin öneminin altını çiziyor. General Tire, ‘Her yerin ulaşılabilir’ olduğuna gerçekten inanıyor.” dedi.


Yasal Uyarı: Sitemiz tasarım aşamasındadır ve tüm içerikler hayal ürünüdür. Gerçek kişi ve kurumlar ile benzerlikleri tamamen tesadüfidir. İçerikler haber niteliği taşımaz ve gerçekliği yoktur. Sitemiz taslak aşamasında rastgele oluşturulan içeriklerden sorumlu değildir. Yinede sitemizden kaldırılmasını istediğiniz içerikler için [email protected] adresine mail ileterek taleplerinizi iletmeniz halinde yasal süre içerisinde tüm içerikler sitemizden kaldırılacaktır.