591 km menzilli MG ZS EV Türkiye’de

schomberger

Global Mod
Global Mod
591 km menzilli MG ZS EV Türkiye’de08.03.2023 14:31
Haber Kaynağı: Mehmet Ali Kantarcı


İngiliz otomobil markası MG’nin yüzde 100 elektrikli yeni modeli ZS EV, Mart ertesi itibarıyla lansmana özel 1.379.000 TL’takt satışa sunuldu. Euro NCAP’ten kazandığı 5 yıldız ile güvenliğini kanıtlayan ZS EV’nin Luxury versiyonunda panoramik açılabilir sırça tavan, MG Pilot teknolojik sürüş dayanak sistemi, kablosuz telefon şarjı, V2L araçtan araca şarj özelliği, karbon fiber görünümlü ön konsol, sportif kırmızı dikişli koltuklar ve 448 litre tren hacmi standart sunuluyor. Premium özellikleri standart olarak sunmasıyla uyanıklık cazip yeni ZS EV’nin şehir içinde 591 km’ye varan menzil sunabilmesi ise en sayı uyanıklık cazip özellik olarak öne çıkıyor. Doğan Trend Otomotiv Genel Müdür Yardımcısı Tibet Soysal yaptığı açıklamada; “Ülkemizde MG’ye gösterilen ilgi ve başarılarımız sayesinde yeni ZS EV’nin geliştirilmesinde etkin rol saha ülkelerden akraba olduk. Yeni ZS EV’nin müşterilerimizin geri bildirimleri doğrultusunda geliştirildiğini söyleyebiliriz. Yeni ZS EV, sınıfının üstünde yetişkin, 5 yıldızlı Euro NCAP güvenliği, ileri teknolojisi ve standart olarak sunulan premium özellikler ile rakiplerinden ayrılıyor” dedi.
Elektrikli SUV’bile muvaffakıyet hikayesi

Markanın en sayı satılan modeli olan ZS, bugüne kadar 70’ten fazla ülkede 1 milyonun üzerinde satıldı. Satışa köken ülkelerde 40’ın üzerinde prestijli ödül kazanan ZS EV, SUV gövde yapısı, geniş iç hacmi, 448 litre tren kapasitesi ve Euro NCAP’ten 5 yıldızlı güvenliği ile son olarak ev sahibi İngiltere’dahi 2023 yılının “En İyi Elektrikli Aile Otomobili” seçilmişti. Ülkemizde 2021 Haziran ayında yollara kaynak ZS EV tıpkısı ağrı içerisinde en sayı satılan elektrikli otomobil olmuştu. ZS EV, ülkemizde satışa köken günden itibaren sayı muvaffakiyetli tek satış grafiği yakalayarak Türkiye’nin en sayı satan ilk 5 elektrikli otomobili arasına girme başarısını bile göstermişti. Marka, 2023 yılının ilk yarısında bugüne kadar Türkiye’dahi satılan tüm elektrikli MG modellerinden henüz fazla ZS EV satışı gerçekleştirmeyi hedefliyor.273 km dahi menzili kalıyor

Teknolojisi gelişen iç tasarımı, eklenen yeni güvenlik önlemleri ve Türkiye için yepyeni tek teknoloji olan V2L (Vehicle to Load) yani araçtan araca şarj özelliği sayesinde yeni ZS EV, elektrikli vesait arasında paravan aşırı söz ettirmeye hazırlanıyor. İngiltere ve İsveç’te “Yılın Otomobili” seçilen yeni ZS EV’nin araçtan araca şarj (V2L) özelliği sayesinde elektronik cihazları şarj etmek veya çalışmasınısağlamak mümkün olduğu gibi yerde özellik ile ZS EV, tek elektrikli otomobili dahi şarj edilebiliyor. Hatta yeni ZS EV, 2021 yılında satışa sunulan tek önceki ZS EV’yi yüzde 20’takt yüzde 80’açınık kadar şarj ettikten sonra 273 km henüz menzili kalmasıyla bile öne çıkıyor. Elektriğin bulunmadığı ortamlarda elektrik enerjisi sağlayan ZS EV, kampçılar ve karavan sahipleri tarafından bile rahatlıkla kullanılabiliyor.

13 yeni, 26 geliştirilen özelliğiyle ZS EV

Yeni ZS EV, tasarımıyla, donanımlarıyla ve iç mekan özellikleriyle sayı henüz fazlasını sunuyor. Yeni ZS EV’nin uzunluğu 9 mm’lik artışla 4323 mm’ye, yüksekliği dahi 5 mm’lik artışla 1649 mm’ye ulaştı. Daha elektrikli ve henüz premium tek görüntü sunan yeni ZS EV, yassı MG logosu ve gövde rengi kapalı ızgarası ile uyanıklık çekiyor.

Elektrikli sürüşte güçlü performans özellikleri

ZS’in en yeni versiyonu yüzde 100 elektrikli ZS EV’nin performans değerlerinde dahi önemli gelişimler sağlandı. 105 kW yerine içildikten 115 kW güç üreten elektrik motoru besleyen batarya kapasitesi dahi 44,5 kWsa’takt 72,6 kWsa’açınık yükseltildi. Şarj süresini kısaltacak geliştirmeler dahi yapıldı, iç AC şarj gücünün kapasitesi 11 kWsa’açınık artırıldı. Azami DC şarj gücü 92 kW’ye yükseltilerek yüzde 30’dan 80’açınık olan şarj süresi 40 dakikadan 30 dakikaya indirildi. Yeni ZS EV’nin enerji tüketimi 17,8 kWsa/100 km’ye düşerken WLTP menzili 263 km’takt 440 km’ye artık.


Yasal Uyarı: Sitemiz tasarım aşamasındadır ve tüm içerikler hayal ürünüdür. Gerçek kişi ve kurumlar ile benzerlikleri tamamen tesadüfidir. İçerikler haber niteliği taşımaz ve gerçekliği yoktur. Sitemiz taslak aşamasında rastgele oluşturulan içeriklerden sorumlu değildir. Yinede sitemizden kaldırılmasını istediğiniz içerikler için forumhizmeti@gmail.com adresine mail ileterek taleplerinizi iletmeniz halinde yasal süre içerisinde tüm içerikler sitemizden kaldırılacaktır.