Açık bir hata mı? Liberec zu kvli cezası: Mahkeme videoda gördü ama başka yerde kimse yok

NoNaRT

Global Mod
Global Mod
Prag’ın favori takımına karşı sekiz dakika sonra iki gol öne geçen Slovan, ilk yarıda penaltı vuruşunu kabul ederek skoru 2:2 yaptı. Ve canavarda hızlı bir kombinasyon ve yasal bir Zafeiris aramadığı için maç anında bir vuruş bile yapamadı.

Geriye kalan tek şey koku ve atmosferdi.

Her sezon yarı finallere kararlarla gideriz. Bildiğim kadarıyla tepki veremediğimiz bir maç öncesi elime ribaunt geldiğinde düdük çalınmamalı. Bana göre böyle bir penaltı saçmalık, Kozel O’nun kamerası önünde sinirlendi2 TELEVİZYON.

49. dakikadaki durumdan bahsediyordu: Bir köşe vuruşunun ardından Provoda, Chytil’in kafa vuruşuna doğru gidiyordu, ancak top Ogbu’ya küçük bir çaprazdan sekti ve o da uyluğuyla topu öne doğru hareket ettirdi. Peder Preisler kolunu ona doladı. Duruma en yakın olan Ogbu ve Chytil hemen penaltı talebinde bulundu, kutlamanın geri kalanı sıcakta devam etti çünkü galibiyetten sonra rekabet ters yöne gitti.

Trpiovsk’tan penaltı durumu hakkında

Tabii ki onu ne kurtarmadan sonra ne de bayrak yarışından önce görmedim. Bir araya toplanmıştı. Ogbua’nın derbideki eline benzer şekilde, videoya çekmeye karar verdi ve bizim bundan haberimiz bile yoktu.

Ve birkaç on saniye sonra tüylere kadar indi.

Zavallı adam parmağını kulaklığa doğrulttu, sonra bir jest yaptı ve ekrana dönerek tüm durumu gözden geçirdi. Çantasına yakın mesafeden vurulan Preisler’in eliyle temasımı gördü, dolayısıyla Liberec oyuncusunun tepki vermek için çok az zamanı oldu.

Televizyondaki kavgadan hemen sonra bana dokunup dokunmadığını bile bilmiyordu.

Bu olabilir mi? Gerçekten hatırlamıyorum, daha yeni yıkadım, ah, işte bu kadar, diye mırıldandı muhabir O’nun mikrofonunun önünde2 TELEVİZYON.

Gerçek şu ki, dirseğiyle balona çarptı ve bir süre sonra kabine baktığında sadece somut bir şekilde konuştu. Ama yine de cezayı duymak istemiyordu.

Ogba elli santimetreden mm’ye yayıldı, bir avcı buna nasıl tepki vermeli? Bu mümkün değil, dokunmamak için kendimi darbelerden silmem, omuzlarımı örtmem gerekir. Eğer bu bizim ülkemizde penaltı gibi geliyorsa çok saçma.

Vuruştaki durumu penaltı olarak değerlendirmeyen hakem Pechanec, maç sonrasında şunları söyledi: Video hakemi tarafından bana durumu incelemem tavsiye edildi, elin vücut hareketi nedeniyle doğal olmayan bir pozisyonda olduğu, Oyuncu vücudunun alanını aşındırıyor ve bu nedenle el kurallara göre zihinsel. Bu yüzden penaltı vuruşu tavsiyesi aldım.

Jet, bunun birisi için bir gol olabileceğini, bence bu golün biraz sınırı aştığını ekledi.

Soru, böyle bir durumda video mahkemesinin kurtarmaya katılmasının gerekip gerekmediğidir. Kesinlikle on kişiden dokuzunun hemfikir olduğu bariz bir hata değildi ki bu da faydalı oldu, hatta çoğu zaman kararın kendisi de oldu.

Oyunda hiç doğal olmayan bir hareket var mı?

En zorlu kurtarma durumlarından birinde Pechan’ı monitöre çağıran deneyimli Miroslav Zelinka ve asistanı Jan Hurych’e göre evet.

Kimseye hakaret etmek istemiyorum ama hayatta bunun tersinin yanlış gitmeyeceğini düşünüyorum, diye ekledi Preisler.