Amritpal: Teslim Olun ve Araştırmaya Katılın: Akal Takht Jathedar’dan Amritpal’e | Chandigarh Haberleri

NoNaRT

New member


Amritsar: Akal Takht jathedar Giani Harpreet Singh Cumartesi günü kaçak çağırdı amritpal Waris Punjab De’nin (WPD) başkanı Singh teslim olmak ve yüzleşmek için yasal işlem.
Giani Harpreet, dünyanın dört bir yanındaki Sihlerin kalbindeki en büyük sorunun Amritpal’in yoğun polis gücüne rağmen neden tutuklanamadığı olduğunu belirterek, Amritpal zaten polis tarafından tutuklandıysa, hükümetin durumunu netleştirmesi gerektiğini sözlerine ekledi. Polisin işleyişi konusunda büyük bir soru işareti var” dedi.
“Ve serbest kaldığında teslim olmalı ve soruşturmaya katılmalı” diyen Jathedar, Amritpal’in polise ne sormak istediğini ve ne yapmak istediğini sorması gerektiğini de sözlerine ekledi. Aynı zamanda jathedar, Punjab polisinin dikkatli olması gerektiğini söyledi. Gençlerimiz tasvir edildiği gibi alçakça suçlar işlemedi” dedi.
Sih gençlerin tutuklanmasıyla ilgili endişelerini dile getirdi ve Pencap polisinin birçok Sih gencini evlerinden tutukladığını, baskınlar düzenlediğini ve kariyerlerini mahvettiğini söyledi ki bu kabul edilemezdi.
“Polis kendilerini ifade etme haklarını ihlal etmişti ve bunu düşünmek zorundaydılar” diyen gençlerin sadece sosyal medyada yorum paylaştıkları veya yükledikleri için hapse atıldığını sözlerine ekledi.