Česká Lípa 850 yüzücü için yeni bir yüzme havuzu açacak, bölge halkı 30 yıldır bunu bekliyordu

NoNaRT

Global Mod
Global Mod
Yeni soyunma odaları, akan su, sığ havuz, ikramlar, tertemiz şezlonglar, su kaydırağı, iki yüzme yolu ve yakınlardaki sular altında kalan kum çukurundaki yeşil suyu paslanmaz çelik havuzların lüksüyle değiştiren birkaç Nil kazı. burada kendilerini evlerinde hissediyorlar. En azından ilk ziyaretçilerin gelişine kadar.


Dubica'daki yüzme havuzu, bazen 20 dereceyi aşan mevcut su sıcaklığından korkmayan cesur insanların saldırısına hazır. Ziyaretçiler cumartesi günü turun ve açık günün keyfini çıkarabilir, pazar günü ise mayolarını getirebilirler. En yoğun yaz günlerinde altı cankurtaran ve güvenlik kamerası onların güvenliğini denetleyecek.


“Bir vardiyada altı cankurtaranımız var. Burada iki istasyon olacak. Olası bir sorunun olduğu tüm havuzları, tüm tuzakları görebilen mükemmel bir kamera sistemimiz var – bu nedenle cankurtaranda mutlaka kameraları izleyen bir kişi oturacaktır. Ve bir veya iki tane daha paslanacak ve ziyaretçileri olası risklere karşı uyaracaktır. Kompleksi işleten kar amacı gütmeyen Sport Česká Lípa organizasyonunun yöneticisi Jaroslav Česka, 25 metrelik havuza bile atlayamazsınız çünkü 120 santimetre derinliğindedir” diyor.


En yoğun anında 850 ziyaretçiyi ağırlayabilen havuzlarda ise 300'ün üzerinde kişi yer alıyor. Bu havuzlar geçmişte 37.000 nüfuslu kentteki bazı Českolipanlar tarafından yetersiz bulunarak eleştirilmişti. Belediye Başkan Yardımcısı Martin Brož'a göre, şehir yönetiminin geçmişte de değerlendirdiği Kaufland yakınındaki spor kompleksinin yakınına bir yüzme havuzu inşa edilseydi, bu havuz daha küçük olurdu. Dubica'daki konumunu avantajlı buluyor. Zaten buraya arabayla gelen insanlar şehir merkezine trafik yükü getirmeyecekler.


Yeni toplu taşıma durağı“Ayrıca, yakınlarda bir şehir çevre yolu inşa ediliyor, böylece çevredeki bölgeden daha geniş bir havza alanından gelen herkes buraya araçla gelebilecek. Bir diğer avantajı ise toplu taşıma bağlantısıdır, kampüsün önünde yeni bir toplu taşıma durağı bulunmaktadır. Gelecekte de buraya merkezden bir bisiklet yolu getirmeyi planlıyoruz” diye açıklıyor Brož, bölgenin daha fazla büyüme potansiyeline sahip olduğunu düşünüyor. Zamanla önümüzdeki yıl plaj voleybolu sahası ve karavanlar için park yeri yapılabilir.


Web sitesinde ayrıca yüzme havuzunun doluluğu hakkında da bilgi verilecektir. Birisi buraya gelemezse, beklerken labirent, uyanık park, mini golf, kamp alanı veya Peklo doğa anıtında yürüyüşe çıkma gibi çevredeki alanları kullanabilecek.


Haziran'da başlayıp 31 Ağustos'ta sona erecek olan ana sezonda tüm günlük biletler 150 kron, son sınıflar ve öğrenciler için 110 kron ve çocuklar için 50 kron olacak. Sezon dışında fiyatlar daha düşük olacaktır. Yarım günlük biletler, sezonluk biletler veya grup ve aile biletleri de mevcut olacak.


Yüzme havuzu Metrostav DIZ ve CL EVANS şirketlerinin ortaklığıyla yaklaşık bir yılda inşa edildi. Belediye Başkanı Jitka Volfová'ya göre şehir son dört yılda bunun için para biriktirdi.