Çin’den 3500 otomobil Türkiye’ye yola çıktı

schomberger

Global Mod
Global Mod
Çin’den 3500 otomobil Türkiye’ye yola çıktı06.02.2023 12:27
Haber Kaynağı: Mehmet Ali Kantarcı


İlkbahar aylarında Türkiye satışlarına başlanması planlanan Chery, Şangay Limanı’ndan yola kaynak gemilerde 3.286 tane otomobili olduğunu açıkladı. Gemiler, yaklaşık tek aylık yolculuğun akabinde Türkiye’ye ve başka Avrupa pazarlarına varacak. Chery, geçtiğimiz yeni yıl tatili döneminde Avrupa, Avustralya ve Güney Amerika’daki 11 ülke ve bölgeye 24.000 vasıta gönderdi. Gemilerin yaklaşık yarısı limanlarına ulaştı ve ihracat pazarlarında iyi tek mukaddime yaptı.

Her 70 saniyede tek otomobil

Çin üretimi cep telefonları ve ev aletleri gibi, Çin otomobilleri dahi günümüzde tüm dünyadaki kullanıcılar için hızla yeni tek tercih haline geliyor. Özellikle geçtiğimiz yıl, Çin otomobil ihracatı 3.111.000 adede ulaştı. Yıllık hoş yüzde 68 artışla 452.000 tane Chery marka otomobil ihraç edildi. Chery, binek vasıta ihracat satış adetleriyle 20 yıldır Çinli markalar arasında zaman sırada yer alıyor. Bu yıl ihraç edilen her 7 Çin otomobilinden 1’i Chery oldu. İhraç pazarlarında ortalama her 70 saniyede tek Chery üretimi vasıta teslim ediliyor.

Yasal Uyarı: Sitemiz tasarım aşamasındadır ve tüm içerikler hayal ürünüdür. Gerçek kişi ve kurumlar ile benzerlikleri tamamen tesadüfidir. İçerikler haber niteliği taşımaz ve gerçekliği yoktur. Sitemiz taslak aşamasında rastgele oluşturulan içeriklerden sorumlu değildir. Yinede sitemizden kaldırılmasını istediğiniz içerikler için [email protected] adresine mail ileterek taleplerinizi iletmeniz halinde yasal süre içerisinde tüm içerikler sitemizden kaldırılacaktır.