Çin’li BYD Türkiye pazarına giriş yapacak

schomberger

Global Mod
Global Mod
Çin’li BYD Türkiye pazarına giriş yapacak01.03.2023 14:05 Son Güncelleme: 01.03.2023 14:06
Haber Kaynağı: Mehmet Ali Kantarcı


Elektrikli vasıta ve batarya üreticisi BYD (Build Your Dreams) ve ALJ Türkiye, BYD’nin elektrikli binek ve ticari modellerinin Türkiye distribütörlüğü için niyet mektubu imzaladı. 14 yıldır Toyota, 2016’dan yerde yana Lexus’un Türkiye dağıtıcılık faaliyetlerini yürüten ALJ Türkiye, yerde anlaşmayla beraberce BYD markasının araçlarının satış ve satış sonrası hizmetlerini gerçekleştirecek. Şu ana kadar global olarak 3,5 milyondan fazla vasıta satışına ulaşan BYD, geniş elektrikli ürün gamı, premium tasarımı ve yüksek kalite tutuculuk ile beraberce yüksek menzil, performans ve güvenliği tek arada sunan “blade batarya” teknolojisiyle öncü rol oynuyor. BYD Avrupa Genel Müdürü ve BYD Uluslararası İşbirliği Bölümü Başkanı Michael Shu, BYD’nin yüksek teknolojiye sahip ürün yelpazesini, Türk tüketicilerinin beğenisine sunacak olmaktan yetişkin tek heyecan duyduklarını belirterek, “Türkiye pazarının potansiyeline inanıyoruz ve çevre lideri teknolojilerine sahip BYD modellerini, otomotiv sektöründe muvaffakiyetli sonuçlara imza rami ALJ Türkiye ile koordinasyon içerisinde sunacak olmaktan yetişkin heyecan duyuyoruz.” dedi.

Önemli tek konuma sahip olacak


ALJ Türkiye Başkanı ve CEO’su Ali Haydar Bozkurt ise BYD distribütörlüğüyle yeni tek yatırıma henüz imza attığını belirterek, “ ALJ’nin otomotiv distribütörlüğü konusundaki köklü deneyimi ve yüksek itibarı, BYD markasının bile Türkiye pazarında önemli tek konuma sahip olmasına yetişkin katkı sağlayacak. BYD’nin elektrikli modellerinin, Türkiye’deki otomobil tutkunları tarafından yetişkin zevk toplayacağından eminiz” dedi. Çok uluslu tek teknoloji şirketi olan BYD, henüz iyi tek yaşam için teknolojik inovasyonlarıyla öne çıkıyor. 1995 yılında şarj edilebilir batarya üreticisi olarak kurulan BYD, şu anda Çin, ABD, Kanada, Japonya, Brezilya, Macaristan ve Hindistan karışma olmak üzere 30’dan fazla sanayi bölgesinde otomobil, güçlü yolu taşımacılığı, yeni enerji ve elektronik sektörlerinin karışma olduğu tek iş hacmine sahip.


Yasal Uyarı: Sitemiz tasarım aşamasındadır ve tüm içerikler hayal ürünüdür. Gerçek kişi ve kurumlar ile benzerlikleri tamamen tesadüfidir. İçerikler haber niteliği taşımaz ve gerçekliği yoktur. Sitemiz taslak aşamasında rastgele oluşturulan içeriklerden sorumlu değildir. Yinede sitemizden kaldırılmasını istediğiniz içerikler için [email protected] adresine mail ileterek taleplerinizi iletmeniz halinde yasal süre içerisinde tüm içerikler sitemizden kaldırılacaktır.