Çocuklarımızı daha iyiye doğru değiştirmeliyiz, onlara eğitim vermeliyiz, Roman koç

NoNaRT

Global Mod
Global Mod
Amare bachtale caddesi veya Özel Çocuklarımız dans grubunun ve AC Roma futbol kulübünün dahil olduğu Roman Yetenekler Akademisi birliğini kurdu. Boş zamanlarında ve çoğunlukla kendi emekli maaşıyla çalışıyor.

Amaç çocukları ve gençleri daha iyiye doğru değiştirmektir. Bu nesli değiştirin ki olup bitenlerle yaşamasınlar. Bir çeteye yakalanmamak için, bazen olduğu gibi sokaklarda, parklarda dolaşıp size uyuşturucu almaya başlamaz. Gençlere yeteneklerini gösterme ve diğer insanların toplumumuza bakış açılarını değiştirme şansı vermeliyiz. Bazen değişmenin zor olduğunu biliyorum ama Jaroslav Sivk’i daha iyi şeylere, daha iyi bir hayata motive etmeliyiz.

Ona göre çocuklara kurallar koymak ve disiplin sağlamak önemli, o zaman kaçınılmaz olarak çok çeşitli aktivitelere kapılacaklar.

Onlar onların akrabaları, bize yardım edin. Eğer ebeveynleriniz sizi desteklemiyorsa, o zaman çocuklar kendi başlarının çaresine bakmak zorunda kalırlar ve bu uzun sürmez. Ama çok eğleniyorlar, bununla gurur duyuyorlar ve çok yetenekliler diyen Sivk, özellikle dans etmekten hoşlandığını belirtiyor. Çeşitli yaş kategorilerinde ona yakın çocuğumuz var, bunu hiçbir şekilde sınırlamıyoruz. Futbolda da durum aynı. Ve içkim ve ben Vietnamlılar günü bölmeyiz. Ailelerinin sosyal durumunun kötü olması, barınma sorunları olması ve taşınmak zorunda kalması nedeniyle bazı çocukların katılamamasına üzülüyorum. Koç, bunun bir kural olduğunu, çünkü burada bir şey inşa ettiklerini, bunu kanıtladıklarını ekliyor ve beş annenin yavaş yavaş dans grubuna katıldığını ve bu annelerin kısa süre sonra Trninko’nun asistanları haline geldiğini ekliyor.

Önyargılarla yüzleşin

Akademi şimdilik Jablonec belediye binasında düzenlenecek ancak sürekli artan talep nedeniyle daha fazla alana ihtiyaç duyacak ve burayı daha fazla kullanacak. Ancak Sivka, faaliyetlerinden maddi destek eksikliğini ve çoğunluğun korkusu ve önyargısını sorumlu tutuyor.

Fazla paramız yok, çoğunlukla kendi paramızdan karşılıyoruz. Bir miktar sübvansiyon aldık ve bunun için minnettarız ama olmadı. Örneğin dans salonu için futbol formaları ya da takım elbise almak zorunda kalıyorduk. Kızlarımla birlikte ülke çapında yarışmalara, turnuvalara gitmem gerekiyor ve emekli maaşı buna yetmiyor. Ailelerin karşılayabilmesi için bunu iki yüz kronluk küçük bir bütçeyle tutuyorum ama bu iş uzun sürmeyecek. Ama pes etmeyeceğim. Bunu onlardan alamam ve işimiz bittiğinde organizatör şunu söylüyor ve şöyle devam ediyor: Belediye binasının bütünlüğünden çok mutluyum. Yazın bile pek dışarı çıkamıyoruz, çeşitli sesler oluyor, insanlar yüksek sesli müzikten falan nefret ediyor.

Trenr, faaliyetleri için daha iyi alanlar konusunda şehirle birkaç kez pazarlık yaptı. Bana yer sağlamadılar ama bisiklet ya da şahinle avlanmayı seçeceğimi söylediler. Ama ben Roman akademisi olduğumuzu söyler söylemez hemen doldu ve bizi hiçbir yere, dolayısıyla salona, Sivk’e istemediler.

O ve çocukları Cumhuriyet’in birçok şehrini gezdiler; Ostrava, St nad Labem veya Prag’daki turnuvalara katıldılar. Kola dansı şimdiye kadar esku’ya tırmandı ve yeteneklerini birçok geleneksel Roman düğününde de gösterdi.

Kimin adına yemin ediyorsun?

Jaroslav Sivek’e göre turnuvalara veya uçuşlara giderken Roma’daki bazı kişilerin düşmanlığına maruz kalıyor. En kötüsü otobüs ya da trenle bir yere gittiğinizde. Birkaç düzine çocuğumuz ve aileleri var ve hemen çeşitli narkotiklere başlıyorlar. İnsanlar şikayet etmeye başlıyor. Oldukça çaresizsin, çocukların sorumluluğunu üstleniyorsun, dolayısıyla pek bir şey yapamıyorsun. Endişelenmemek için bunu arkamda bırakmaya çalışıyorum ama bazen bu bir antrenör olmak için çok fazla, çok fazla.

Benzer şekilde çalıştığı işteki durumun psikolojisini de etkiledi. Birini acı çekmediğinize ikna etmelisiniz ve bunun nedeni psikolojik tarafıdır, ancak kurşunu sıkmanız gerekir. Çalışmam yaklaşık altı yedi yılımı aldı, beni almaya başladılar ve iyi olduğumu öğrendiler. Ama yine de kendine dikkat etmelisin, diye açıklıyor ona.

Jablonec, Roman topluluğuyla bağlantılı olarak soruşturma altındaydı. İlk başta, Palc’ın manşetleri kadın akranlarını döven ve onlara zorbalık yapan bir grup genç erkekle ilgiliydi.

Sivk biraz şişkin olduğu bir köpek günüdür. Kaufland’daki fabrika uzun süredir buradaydı, fark edildi ama kimse fazla bir şey yapmadı ve işler yolunda gitmedi ve sonra bir anda büyük bir salona dönüştü. Farklı partiler var, içlerinde her zaman aynı fikirde olmayan birileri var ama durum gerçekten kızıştı. Bu şekilde doğmadığımı anlıyorum, bu konuda kendi deneyimim var çünkü oğlum da çocukken saldırgandı. Ben farklı tepki verdim, bir anne gibi oğlumu kick boksa götürdüm. Kimse sana saldırmadığı sürece kimseyi sebepsiz yere yenemeyiz. Bu konuda oldukça kızgınım ve bunu çocuklarıma aşılıyorum, diye açıklıyor Sivk.

Ve dünyanın tutuklamalarının hatırası göz önüne alındığında, milyarlarca kişiden biri Roman çocuklarla ilgilendiği sürece bu mantıklı geliyor.

Dokuz yıl önce Luany nad Nisou’da altyapı antrenör yardımcısı olarak çalıştım. Önce oğlumu, sonra yeğenimi oraya koydum ama kızım da gördü ve istedi, ben de onları karanlıkta aldım. Ama bundan hoşlanmadılar, orada bizden çok fazla vardı. Ben de onu kendi tişörtüme giymeye karar verdim ve her şey burada başladı. Bu arada futbolda bir nesil dt yetiştirdim. Bugün işe gidiyorsunuz, aileniz var, osurmayın, havalar güneşli. Jaroslav Sivk, bundan gurur duyduğumu belirtiyor.