Değersiz baskıları yağlıboya diye satmıştı, ressamın sahtecilik için milyonlar toplaması gerekiyordu

NoNaRT

Global Mod
Global Mod
Dolandırıcılığın bu kadar yaygın olduğu gerçeği, yıllar sonra Alexander Pavlov'un portre ve nü kadın koleksiyonunda tablonun sahibinde solma noktaları ve renk tutarsızlıkları gözlemleyene kadar sürüyor. Hatta bazı insanlar, evde sergiledikleri resimlerle eşleşen fotoğrafları internette bulmak için görüntü tanıma teknolojisini bile kullanıyor ve kendilerinin tek olduğuna inanıyor. Bu yüzden bunun için onbinlerce kron ödemeye hazırdılar. Yazar bulgular hakkında yorum yapmak istemiyor.

Meslekten olmayan birinin orijinal baskıyı tanımamasına ve yalnızca mükemmel boyama tekniğine hayran kalmasına şaşırmadım. Baskılar muhtemelen fırça darbelerinin görülebildiği kalın bir cila tabakasının altında gizlenmişti. Janovsk, bazı resimlerde boyayı bile kuruttuğunu anlatıyor. Yakından baktığında bunun, fırına yapıştırılmış, tuvali andıran kağıt üzerine bir baskı olduğunu fark etti.

Janovsk, daha sonra bir tablonun birkaç kopyasını yaptığının ortaya çıktığını ve bant sayesinde yavaş yavaş kurumaya başladıklarını ekledi. İlk başta Pavlov'un sizi özel bir duruma sokmasının sadece bir dakika süreceğini düşündü. Ancak daha sonra 2018 yılında resim olarak sunduğu basınla tanıştı. Bana sanki yıllarca böyle davranacağımı ve bu insanların buna layık olacağını hissettirdi, diye devam ediyor Janovsk.

Sahteciliğin yazarı Jr.

Artık ülkenin her yerinden alıcılar bir araya gelerek suç duyurusunda bulunuyor. Polis, Pavlov'a açıklama yapması için beş hafta süre verdi. Avukatımın tavsiyeleri doğrultusunda ve bununla hiçbir ilgisi olmayan ailemin güvenliği nedeniyle şimdilik somut bir yorum yapmayacağım, diye yanıtlayan Pavlov, web sitesinin ve Instagram hesabının kullanım dışı olduğunu söyledi. Facebook'ta duvar, profilini kapattı ve kullanıcının yorumlarını kısıtladı. Herkes Janovska kadınının doğru olduğunu düşünmüyordu ve alıcılar dışında meslektaşlarının kanını bile dökmediler.

Herkese merhaba. Bugün burada meydana gelen kazayı görmek için dışarı çıkacağıma söz verdim. Bu nedenle tüm kişi temsilcilerinden bu işlemlerden birini rica ediyorum.

1. Prosedür üzerinde anlaşabilmemiz için lütfen benimle iletişime geçin.

2. Veya şüpheniz varsa PR'ye gitmenizi tavsiye ederim. Seninle ve diğer konularla birlikte hastaneye gideceğim.

7 Mayıs 2024, 18:51 pspvek arşivlendi: 7 Mayıs 2024, 20:43.

Kanıtların açık olduğunu ve insanların kendileri karar verip uzmanlara gitmesi gerektiğini düşünüyorum. Geçmişte Pavlov'la bir anlaşmazlığı olduğu ve bunun ortaya çıkmasından korktuğu için bulgularını kamuoyuna açıklamayı reddeden Janovsk, bildiğim kadarıyla şu ana kadar yüz tablodan tek bir yağlıboya tablonun bile bulunmadığını söyledi. ona karşı gelme. Bunun intikamla ya da rekabetçi bir kavgayla ilgili olduğu fikrinden kaçınmadı. iDNES.cz editörleri, temel dayanağının doğru olduğunu restoran işletmecisi ve akademisyen Martin Martan tarafından doğruladı.

Tabloların bir kısmı zamanla solmuş ve solmuş, bir kısmı ise mavi veya lekeli. Janovskho'ya göre matbaadaki pigmentler büyüteçle görülebiliyor.

Şu ana kadar yazarı Alexandr Pavlov olabilecek iki tabloyla ilgilendi. Tahribatsız muayene sırasında bunları UV ışığı altında inceledi ve renkli tabakayı mikroskop altında inceledi. Kapsamlı bir inceleme, boya uygulama alanında sızıntı bulunduğunu ortaya çıkardı. Martan, bu bir yağlıboya tablo için satılabilecek bir baskı, karton üzerine yapılmış bir röprodüksiyon olduğunu özetliyor. Böylece resmin arkasında sıradan birinin fark edemeyeceği düzenli mesafeye işaret eder. Bunun hiç de mümkün olmadığını ekliyor.

Size göre bir diğer uyarı işareti de levhanın kapağındaki boyanın doğrudan levhanın ciltleri arasındaki boşluklara bulaşması olabilir. Boya boyandığında belirli yapılar oluşturulur. Burada elimde bulunan iki tablodan birinde yazar, vernikteki UV ışıkta görülebilen yapıları taklit ediyor. 25 yılı aşkın bir süredir sanat eserlerinin orijinalliğini değerlendiren Martan, ellerimin birçok sahtekarlığı kırdığını, insanların onlara gerçekten inandığını görebiliyordunuz, ancak birisi bunu bastırırsa bunun gülünç olacağını belirtiyor.

Diğer şeylerin yanı sıra, kızılötesi reflektografi teknolojisine de sahiptir, onun yardımıyla renk katmanının altında belirli bir derinliğe nüfuz eder ve altında ne olduğunu keşfeder. Böylece, örneğin orijinal yazarın yazılı imzasını veya imzasını keşfedebilirim. kompozisyonunu nasıl oluşturduğunu ortaya koyan alt çizimler. Bu yöntem ilerleyen günlerde restoratör Alexander Pavlov tarafından anlatılacak. Kesin sonuçlara ihtiyacım var, diye ekledi.

Bütün yüz plak gibi kırmızıya döndü

Andrea Moldrzykov, 2021'de tartışılan tablodan iki tablo satın aldı. Biri buna Kör Adalet adını verdi. Terazi tutan bir kadını tasvir ediyor, masada 25 bin kron var. Sadece kafese kapatılmış çıplak bir kadının üzerine ip geçirilmiş bir adamı tasvir eden ikinci tablo indirim aldı. Dajn inşaatın parasını ödedi ve onu yalnızca 24 bin krona sattı. Alıcı bir uzmana danışmadı.

Alırken bunu hiç düşünmedim. Fotoğraflarda Pavlov'un resim yaptığını gördüm. Kendini hiper-gerçekçi bir çocuk olarak sundu, yerleşik özellikleri vardı, bu yüzden ondan nefret etmem için hiçbir neden yoktu. Şimdi, aldatılan onlarca kadından birinin baskısını doğrulayan restoran işletmecisine gittim.

Bunların parmak izi olduğunu bilseydi asla satın almazdı. En azından bir tablo satın almayacağım. Bunları yatırım olarak almak istedim ve benden sonra çocuklarım var. Moldrzykov, başka tablolar satın alacak tipte biri olmadığımı söylüyor. Ayrıca sonuçlarına katlanacağını bilerek polise teslim oldu.

N

Jana Orfov ayrıca dolandırıcılıktan suç duyurusunda bulundu. 2018 yılında torununun bir portresini Pavlov'dan 6.800 kron karşılığında sipariş etti. Yağlı boya tablo için yedi ay bekledi. Teslimat tarihini sorduğunda görselin kurye servisi tarafından kaybolduğu söylendi. Sonunda onu almaya bizzat kendisi gitti. Köpek tabloyu internetten 19.000 krona satın aldı. Her iki el de yıllar geçtikçe orijinal rengini kaybetmiştir.

Torun sıcaktan kızarmış bir halde dışarı çıktı, bütün yüzü battaniye gibi kızardı. Elimde altı yıl öncesine ait bir fotoğraf ve bir de senin fotoğrafın var, aradaki fark biliniyor. Büyütecin altında yazıcının piksellerini görebilirsiniz. Orfov, emekli maaşımı bir adli tıp uzmanının bunun sadece vernikli bir plak olduğuna beni inandırmasına harcamak istemiyorum, diyor.

Mağlup Jana Ehovská'ya Pavlov'la yaşadığı deneyimden dolayı 56 bin kron verdi. Haziran 2020'de Styx Nehri'nin İkinci Koşusunda Orada adlı iki eseri almak niyetiyle bunları kendisine gönderdi. Satış birkaç anlaşmaya dayalı olarak gerçekleşti ve değerlerin uzun bir resmini gönderdi. Benimki Haziran 2021'de birçok acil ziyaretten sonra, Ehovsk'u hatırlayın. O zaman uzmanların bunları incelemesine izin vermedi. Buna ek olarak Malov'un çalışmalarına ilişkin şüpheler de su yüzüne çıktı.

iDNES.cz'nin bir editörü, geçen hafta adli tıp uzmanı statüsünde olmayan bir restoratörü ziyaret ettim ve tabloyu inceledikten sonra tablonun çok kirli bir baskı olduğu sonucuna vardı. Olumsuz yaşam onu o kadar etkiledi ki, diğer çağdaşlarına dair özgün olmayan bir imaja sahipti.

Tabloların bir kısmı zamanla solmuş ve solmuş, bir kısmı ise mavi veya lekeli. Janovskho'ya göre matbaadaki pigmentler büyüteçle görülebiliyor.

Cumhuriyette ve hatta dünya çapında saygınlığı olan bir avcı tarafından bu şekilde aldatılmak çok kötü bir duygu. Şu ana kadar aldatılan kişileri kaydeden bir listenin varlığını ortaya koyuyor. İki milyonun altında bir fiyata yaklaşık beş düzine alıcı var, muhtemelen Ehovsk.

Uzmanlara göre galeridekilerin bunu fark etmediğini düşünüyorum

Bir gün boyunca çağdaş sanat uzmanı Tom Doleal'in ellerinde yürüyün.

Eline geçen Alexander Pavlov'un solmuş izinin iki olduğu belirlendi. Tamamen boştu ve hiç çekici olmayan bir baskıydı, tahtaya kötü bir şekilde yapıştırılmıştı ve içinde kabarcıklar vardı. tembellik, diye yakınıyor Doleal. Aynı yazardan gördüğü eser ayrıntılıydı.

Basında bazı küçük sürtüşmeler yaşandı. Kalın vernik tabakası nedeniyle tespit edilmesi o kadar kolay olmadı. Pavlov'un kimse onu keşfetmeden galerilerde sergileyebilmesi onu şaşırtıyor. Galerideki uzmanların bunu nasıl fark edemediğini bilmiyorum. Daha sonra insanlar içeri giriyor. Küçükleri inşa edip onlara alan sağladığınızda, insanlar onları içeri almaya ve eserlerini satın almaya başlıyor. Galeriler bir bilim deposudur. Resim yapamayan birinin ölmesine nasıl göz yumabilirler, anlamıyorum, diye omuz silkti Doleal.

Michal Janovska'ya göre bu talihsiz deneyim birçok insanı keskinlik konusunda eğitmiş, artık hiperrealizm kelimesini neredeyse basit bir kelime olarak algılayabiliyorlar. Fotoğrafa benzeyen bir şeyi boyamaya çalıştığınız zamandır. Bir fotoğraf mı yoksa bir tablo mu satın aldığınızı bilmek için escolipsk malını kapatın.