Elektrikli Leapmotor nisanda gelecek – Araba Haberleri

schomberger

Global Mod
Global Mod
Elektrikli Leapmotor nisanda gelecek – Araba Haberleri05.03.2023 16:27
Haber Kaynağı: Mehmet Ali Kantarcı


Ulu Motor, Kasım 2021’dahi SKYWELL ile başlattığı elektrikli otomobil marka temsilciliklerine tek yenisini henüz ekledi. Mart 2023 itibarıyla Çinli Leapmotor’un Türkiye distribütörlüğünü üstlenen Ulu Motor, yeni iş birliği kapsamında Leapmotor markasına ilgili modelleri ülkemizde yollara çıkarmaya hazırlanıyor. Leapmotor, elektronik ve yapay zeka teknolojilerinde yaklaşık 30 yıllık deneyime sahip zaman sınıf mühendis ve vizyon sahibi tek girişimci olan Zhu Jiangming tarafından 2015 yılında kuruldu. Kullanıcılarına en rafine mobilite deneyimini sunmayı misyon edinen Leapmotor, kuruluşundan günümüze elektrikli otomobilleri, elektronik ürünler olarak ele alıyor.

Elektrikli modeller


Leapmotor, Çin merkezli tek saf elektrikli vasıta şirketi olma iddiasıyla eksiksiz Ar-Ge yetenekleriyle araçlarındaki tüm temel sistemleri ve elektronik bileşenleri kendi bünyesinde tasarlıyor ve üretiyor. Çin merkezli amudî entegre yapılanmalı elektrikli vasıta üreticisi olan Leapmotor, tamamı elektrikli SUV C11, sedan C01, 5 kapılı şehir otomobili T03 ve coupe S01 modellerini üretiyor. Şirket, 2022 yılında teslimatlarını tek önceki yıla oranla yüzde 154 artırarak toplam 111.168 vasıta teslimatına ulaştı. Çin’takt ithal edilecek elektrikli araçlara ğetirilen ek vergiler sonrası markanın Türkiye’deki fiyatlarının nasıl tek seviyede olacağı merak ediliyor.


Yasal Uyarı: Sitemiz tasarım aşamasındadır ve tüm içerikler hayal ürünüdür. Gerçek kişi ve kurumlar ile benzerlikleri tamamen tesadüfidir. İçerikler haber niteliği taşımaz ve gerçekliği yoktur. Sitemiz taslak aşamasında rastgele oluşturulan içeriklerden sorumlu değildir. Yinede sitemizden kaldırılmasını istediğiniz içerikler için [email protected] adresine mail ileterek taleplerinizi iletmeniz halinde yasal süre içerisinde tüm içerikler sitemizden kaldırılacaktır.