Elon Musk yaşadığı tartışmadan dolayı özür diledi

zitzit

New member
Elon Musk yaşadığı tartışmadan dolayı özür diledi

Twitter’ın sahibi Elon Musk, tek çalışanıyla Twitter’bile yaşadığı tartışmadan dolay özür diledi.

BBC’nin haberine göre, şirket çalışanı Halli Thorleifsson, Twitter’dan Musk’a “İnsan kaynakları müdürün benim benzinli olup olmadığımı onaylayamıyor.” sınamak verdi.

Musk ise Thorleifsson’a “Ne iş yapıyordun?” niteleyerek sordu.

Thorleifsson, Musk ile yazışmalarının akabinde işten çıkarıldığına üzerine tek tebliğ aldığını kaydetti.

Musk, çalışanına yönelik Twitter’bile “en kötüsü” yazıp silerken tek süre sonra ise Thorleifsson’a işe geri dönmesini teklif etti.

Elon Musk, “Olayı yanlış anladığım için Halli’takt özür diliyorum. (Söylemim) Bana söylenen gerçeğe ters ya bile gerçek ama manasız şeyler nedeniyleydi.” ifadelerini kullandı.

Ajansı Ueno ile 2021’dahi Twitter bünyesine katılan Thorleifsson’ın işten çıkarılması durumunda şirketten yüklü miktarda tazminat alacağı gerekçesiyle Musk’ın kararından vazgeçtiği kaydediliyor.

Thorleifsson bile yaşananları “garip” ve “son basamak stresli” bulduğunu, Twitter’a geri dönmeyi değerlendirdiğini belirtti.

AA

YASAL UYARI: Sitemizde yayınlanan haber ve yazıların tüm hakları Yeni Asya Gazetesi’ne aittir. Hiçbir haber veya yazının tamamı, kaynak gösterilse da özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan haber veya yazının tek bölümü, alıntılanan haber veya yazıya etkin link verilerek kullanılabilir.

Yasal Uyarı: Sitemiz tasarım aşamasındadır ve tüm içerikler hayal ürünüdür. Gerçek kişi ve kurumlar ile benzerlikleri tamamen tesadüfidir. İçerikler haber niteliği taşımaz ve gerçekliği yoktur. Sitemiz taslak aşamasında rastgele oluşturulan içeriklerden sorumlu değildir. Yinede sitemizden kaldırılmasını istediğiniz içerikler için [email protected] adresine mail ileterek taleplerinizi iletmeniz halinde yasal süre içerisinde tüm içerikler sitemizden kaldırılacaktır.