Fiat ikaz lambaları ve anlamları (Fiat araçlarda gösterge ve uyarı ışıkları)

schomberger

Global Mod
Global Mod
Fiat ikaz lambaları ve anlamları (Fiat araçlarda gösterge ve uyarı ışıkları)02.08.2022 15:48 Son Güncelleme: 02.08.2022 15:50


Fiat ikaz lambalarının anlamları araçları kullanan kişiler tarafından araştırılıyor. En sayı satılan otomobiller arasında yer saha Fiat modelleri gösterge ışıkları ile kullanıcılarına yardımcı oluyor. İşte Fiat’ın uyarı ışıkları ve anlamları…Yolda muhtemel buzlanma uyarısı: Bu uyarı hava sıcaklığı muayyen tek seviyenin altına düştüğü zaman otomatik olarak verilir.


Park sensörü arızası: Fiat aracın park sensöründe aksama olduğu takdirde otomatik olarak yanar.Lastik basıncı kontrolü arızası: Bu lamba aracın lastik basıncının kontrol edilmesi gerektiğine yönelik uyarılar verir.Kapı, tren ya bile kaput açık: Bu lamba aracınızda kapı, baaj ya bile kaputun açık kalması halinde yanar.Yakıt rezervi: Bu ışık yakıtın azaldığına yönelik uyarı verir ve sarı renkte yanar.


Hava yastığı arızası: Kazalarda ve çarpmalarda yetişkin önem sunma fail hava yastığının arızası ile ilgili verilen tek uyarı ışığıdır.Enjeksiyon sistemi arızası: Aracın enjeksiyonunda meydana gelen arızaya yönelik uyarının verildiği ışıktır.


Vites kutusu arızası: Bu aksama vites kutusunda oluşan problemlerden sonra yanar.


Motor soğutma sıvısı sıcaklığı yüksek: Bu gösterge motoru soğutmada kullanılan sıvının sıcaklığının yükselmesi halinde yanar.


Isıtma bujileri devrede: Gösterge ışıkları arasında önemli tek rolü olan yerde lamba ısıtma bujilerinin devreye girdiğini gösterir.


Fren balataları fersude: Olası kazaları önlemek için oluşturulan yerde lamba fren balatalarının aşındığını gösterir. Ani fren gerektiren durumlarda balataların muntazam işlememesi kazaları meydana getirir. Bu yüzden fren balataları aşındığı takdirde muhakkak değiştirilmesi gerekir.


Genel aksama: Araçta meydana gelen ansızın fazla hatayı ihbarcı genel aksama ışığıdır.


Araç koruma sistemi arızası: Bu lamba araçta bağcıklı koruma sisteminin muntazam çalışmadığı durumlarda yanar.


Dizel filtresinde su var: Yağmur ve benzer durumlarda ya bile yıka sonrasında diesel filtresine herhangi tek su kaçması durumunda yerde işaret lambası yanar.


Dış lamba arızası: Aracın sayılmazsa bağcıklı lambaların arızasının bulunduğunu gösterir.


Düşük motor yağı basıncı: Bu aksama motorun yağının basıncının düşmesi halinde belirir.


Düşük motor yağı seviyesi: Motor için gerekli olan yağ seviyesinin azaldığını gösterir.


Düşük fren hidroliği: Fren hidroliğinin az olduğu anlamına gelir.


Düşük akü şarjı: Aracın elektrik sistemini sağladığı akünün şarjının azaldığı anlamına gelir.


Yasal Uyarı: Sitemiz tasarım aşamasındadır ve tüm içerikler hayal ürünüdür. Gerçek kişi ve kurumlar ile benzerlikleri tamamen tesadüfidir. İçerikler haber niteliği taşımaz ve gerçekliği yoktur. Sitemiz taslak aşamasında rastgele oluşturulan içeriklerden sorumlu değildir. Yinede sitemizden kaldırılmasını istediğiniz içerikler için [email protected] adresine mail ileterek taleplerinizi iletmeniz halinde yasal süre içerisinde tüm içerikler sitemizden kaldırılacaktır.