FTC: Twitter’daki gelişmeleri derin endişeyle takip ediyoruz

zitzit

New member
FTC: Twitter’daki gelişmeleri derin endişeyle takip ediyoruzABD Federal Ticaret Komisyonu (FTC) sözcüsü tarafından yapılan açıklamada, “Twitter’daki son gelişmeleri yoğun tek endişeyle takip ediyoruz. Hiçbir CEO veya şirket yasaların üzerinde değildir ve şirketler bizim mutabakat kararlarımıza uymalıdır.” ifadesi kullanıldı.

Açıklamada, revize edilen kararların uyumu sağlamak için yeni vesait sağladığı ve FTC’nin bunları kullanmaya hazır olduğu belirtildi.

FTC’nin açıklamasının, Elon Musk’ın Twitter’ı satın alması sonrasında şirketin üst seviye güvenlik, gizlilik ve uyum yetkililerinin istifalarının akabinde gelmesi dikkati çekti.

Twitter’ın Bilgi Güvenliği Yöneticisi Lea Kissner, geçmiş Twitter’dan yaptığı paylaşımda, şirketten ayrıldığını duyurdu.

Kissner, “Twitter’dan ayrılmak için zor tek karar verdim. Harika insanlarla emek fırsatım oldu ve gizlilik, güvenlik ve malûmat teknolojileri ekipleriyle ve yaptığımız işle gurur duyuyorum.” ifadelerini kullandı.

ABD basınında yer saha haberlerde, Twitter’ın gizlilik yöneticisi Damien Kieran ile uyum yöneticisi Marianne Fogarty’nin dahi istifa ettiği bildirildi.

Twitter’ın güvenlik ve gizlilik alanlarında benzinli üst seviye yetkililerinin şirketten emisyon, sosyal medya şirketini organizatör kuralları ihlal etme riskiyle karşı karşıya bıraktığı şeklinde yorumlandı.

Musk, sosyal medya şirketi Twitter’ı 44 milyar dolara satın almasının akabinde ilk olarak Twitter Üst Yöneticisi (CEO) Parag Agrawal, Mali İşler Direktörü (CFO) Ned Segal, üst seviye hukuk ve politika yöneticisi Vijaya Gadde ile genel müşavir Sean Edgett’i görevden almıştı.

Şirkette yönetim kurulunu feshederek kendisini “tek yönetici” yapan Musk, Twitter çalışanlarının yarısının işine son vermişti.

AA

YASAL UYARI: Sitemizde yayınlanan haber ve yazıların tüm hakları Yeni Asya Gazetesi’ne aittir. Hiçbir haber veya yazının tamamı, kaynak gösterilse da özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan haber veya yazının tek bölümü, alıntılanan haber veya yazıya etkin link verilerek kullanılabilir.

Yasal Uyarı: Sitemiz tasarım aşamasındadır ve tüm içerikler hayal ürünüdür. Gerçek kişi ve kurumlar ile benzerlikleri tamamen tesadüfidir. İçerikler haber niteliği taşımaz ve gerçekliği yoktur. Sitemiz taslak aşamasında rastgele oluşturulan içeriklerden sorumlu değildir. Yinede sitemizden kaldırılmasını istediğiniz içerikler için [email protected] adresine mail ileterek taleplerinizi iletmeniz halinde yasal süre içerisinde tüm içerikler sitemizden kaldırılacaktır.