Genç adam sollama sırasında hata yaptı, takla atan araba az farkla bir ağacı ıskaladı

NoNaRT

Global Mod
Global Mod
“2 Haziran Pazar günü saat 20.30 civarında, cebinde yeni bir sürücü ehliyeti bulunan açık mavi Volkswagen Golf binek otomobilindeki genç bir sürücü, Zahrádek na Doksy'den I/9 yolu boyunca giderken sollamaya karar verdi. Jestřebí köyünün tam ilerisinde bir kamyon. Ancak bu manevraya başlamadan önce birinin onu geçip geçmediğinden emin değildi ve öyle olduğunu anladığında artık çok geçti”, diye anlattı polis sözcüsü Ivana Baláková.


Sürücünün yanında sollayan başka bir araç gördüğü anda paniğe kapıldığı ve frene bastığı bildirildi. “Bu, arabanın sallanmasına neden olan bir kaymaya yol açtı ve sürücü daha sonra yoldan çıkıp bir çayıra doğru gitti. Burada araba uzun bir ağacı kıl payı kaçırdı, birkaç takla attı ve sonunda çatıya çıktı” diye ekledi.


Tehlikeli görünen olaya rağmen genç, kaza yapan araçtan yardım almadan indi. Olay yerine gelen doktor, şahsı hafif yüzeysel yaralar ve morluklarla buldu. Daha sonra hastanede yapılan incelemede ciddi bir yaralanmaya rastlanmadı. Bu nedenle sağlık çalışanları o gün adamı evde bakıma bıraktı.


Tehlikeli sollama manevrası başka bir sürücü tarafından videoya kaydedildi ve polise teslim edildi. Ambulans gelene kadar sarsılan gençle kaza yerinde ilgilendi. Baláková, “Diğer insanlar da durup, kaza nedeniyle zihinsel olarak sarsılan genç adama battaniyeler veya katlanabilir bir sandalye vererek onu sakinleştirmeye çalıştılar” dedi.


Polis şimdi, sollayan aracın sürücüsünün tanık olarak ifade vermesini bekliyor.