Habeas corpus savunması yasadışı gözaltı iddiasında, HC’nin Punjab’a mesajı | Chandigarh Haberleri

NoNaRT

Global Mod
Global Mod


CHANDIGARH: Kendi kendini radikal vaiz ilan eden kişinin “yasadışı tutuklanmasına” karşı habeas corpus dilekçesini dikkate alarak Amritpal SinghPencap ve Haryana yüksek mahkemesi Pazar günü Pencap hükümetine konuyla ilgili yanıtını isteyen bir bildiri gönderdi. Ancak, davacının iddia ettiği gibi, SK bu davada bir mübaşir tayin etmemiştir.
adalet NS Shekhawat tarafından yapılan savunmayı dinledikten sonra tebligatı yayınladı. Iman Singh Khara26, Pencap’ın Bathinda semtinde ikamet ediyor ve gözaltına alınmasına neden olacak ipuçları arıyor amritpal Singh, Amritsar ve Jalandhar Polisi tarafından “yasadışı ve zorla” gözaltına alındı.
Davanın duruşmasında, Amritpal liderliğindeki örgütün hukuk danışmanı olduğunu iddia eden dilekçe sahibi, Waris Punjab Deayrıca, yasadışı devlet polisi nezaretinde üniforma bulunursa, siteyi ziyaret etmesi için bir astsubay atanması çağrısında bulundu.
Davanın duruşması yargıcın kamp ofisinde yapıldığından, Punjab hükümetini temsil eden hukuk görevlisinin Amritpal hakkında hiçbir bilgileri olmadığını mahkemeye bildirdiği güvenilir bir şekilde öğrenildi. Eldeki bilgilere göre saklanıyor.
Savunmayı dinledikten sonra yüksek mahkeme davayı Salı gününe erteledi ve Pencap hükümetinden bir cevap istedi.
Dilekçe sahibi, 18 Mart’ta Amritsar ve Jalandhar polisinin merkezi paramiliter güçlerle birlikte Jalandhar’ın Shahkot bölgesinden Amritpal’i herhangi bir sebep açıklamadan yasadışı ve zorla gözaltına aldığını iddia etti. Başvuran, “Yasanın yetkisi altında bile, polisin yasadışı tutuklamadan önce gözaltı nedenlerini açıklaması gerekir. Polis, yasadışı gözaltının üzerinden geçmesine rağmen tutuklunun ailesine kasıtlı olarak açıklama yapmaz” dedi. nasihat