Haryana elektrik departmanı çalışanı elektrik akımına kapıldı; genç mühendis, yan hakem rezerve edildi | Chandigarh Haberleri

NoNaRT

Global Mod
Global Mod


FATEHABAD: Salı günü Tohana’da bir sözleşmeli işçi, üzerinde çalıştığı elektrik hattının yanlışlıkla açık bırakılması sonucu elektrik akımına kapıldı. Ölen kişinin kimliği belirlendi Gürdev SinghHisar’ın Surewala köyü sakini.
Fatehabad polisi, Tohana şehri polis karakolunun, Hisar’daki Surewala köyünün bir sakini olan Sandeep Kumar’ın kıdemsiz mühendis (JE) Paramjit ve elektrik şirketi yan hakemi Bhupendra’ya karşı bölüm 304-A (ihmal nedeniyle ölüme neden olan) kapsamında yaptığı şikayete dayalı olarak bir dava kaydettiğini söyledi. ) Hindistan Ceza Kanunu.
Polise şikayette bulunan Sandeep, Manoj ve Gürdev köyünden, Kanheri köyünün bir sakini olan müteahhit Binder için elektrikçi olarak çalışıyor. Yüklenici, üçünü de Tohana elektrik kuruluşunda küçük mühendis olan Paramjit’e göndermişti.
Şikayetçi, “Salı günü Manoj Kumar ve Gurdev Singh, JE Paramjit adına elektrik işi yapmak için Tohana’nın Ana Kolonisine gittiler. Orada yan hakem Bhupendra’dan 6 numaralı hat için izin almasını ve elektriği kesmesini istedi. Bundan sonra, Bhupender, JE’den 6 numaralı hattı durdurmasını istedi ancak bunun yerine dikkatsizce 4 numaralı hattı kapattı. .”
Sandeep, Gurdev’in daha sonra devlet hastanesine götürüldüğünü ve burada doktorların onun öldüğünü açıkladığını söyledi.