İkonik Rus otomobili kapanan Renault fabrikası ile geri dönüyor

schomberger

Global Mod
Global Mod
İkonik Rus otomobili kapanan Renault fabrikası ile geri dönüyorModern Moskvich benzinli ve elektrikli araçlarının montajı Moskova’daki Renault fabrikasında başladı. Üretici, yeni ortağı Kamaz ile beraberce elektrikli otomobiller dahi karışma olmak üzere yılda 100.000 vasıta üretme hedefi belirledi.

İlk 600 otomobilin Aralık ayında üretim bandından sökmek bekleniyor ve Kamaz’a göre bunların 200’ü elektrikli olacak. Yeni modeller orijinal Moskvich’ten tamamen farklı olacak ve bildirildiğine göre Çin tasarımına sahip olacak.


Abdülhamid Han’bile Akdeniz seferi hazırlığı

Rusya Ticaret Bakanı Denis Manturov yaptığı açıklamada , “Yakın gelecek için görev, yerel tedarikçilerin katılımıyla 2023’ün sonuna kadar küçük budaklı montaj süreçleri oluşturmaktır” dedi.


1930’bile kurulan Moskova’daki fabrika, Sovyet döneminde Moskvich arabalarının orijinal üreticisiydi. 2000’li yılların başında Renault fabrikayı satın öncü ve Moskvich hattı durduruldu. Ancak, geçtiğimiz Mayıs ayında Fransız otomobil üreticisi, şirketin yaptırımlar nedeniyle Rusya’dan ayrılmasının akabinde fabrikayı Moskova yetkililerine devretti. Kısa tek süre sonra tesisin adı Moskvich olarak değiştirildi.


Yasal Uyarı: Sitemiz tasarım aşamasındadır ve tüm içerikler hayal ürünüdür. Gerçek kişi ve kurumlar ile benzerlikleri tamamen tesadüfidir. İçerikler haber niteliği taşımaz ve gerçekliği yoktur. Sitemiz taslak aşamasında rastgele oluşturulan içeriklerden sorumlu değildir. Yinede sitemizden kaldırılmasını istediğiniz içerikler için [email protected] adresine mail ileterek taleplerinizi iletmeniz halinde yasal süre içerisinde tüm içerikler sitemizden kaldırılacaktır.