IONIC 6 yılın 2. yarısı Türkiye’de

schomberger

Global Mod
Global Mod
IONIC 6 yılın 2. yarısı Türkiye’de20.03.2023 14:57
Haber Kaynağı: Mehmet Ali Kantarcı


Hyundai Motor Company, tamamen elektrikli araçlara (BEV’ler) adaklı IONIQ markası altında ikinci modelini dahi satışa sundu. IONIQ 6 adı verilen ve E-GMP platformuyla üretilen ikinci model, Hyundai’nin Electrified Streamliner ürün gamına uygun olarak aerodinamik tek şekilde geliştirildi. Günümüz elektrikli otomobil kullanıcılarının beklentilerini karşılaması için sürdürülebilir malzemeler kullanılarak geliştirilen yenilikçi IONIQ 6, tek sıra gelişmiş teknoloji ve kişiselleştirilmiş saha sunuyor.

Gelecek teknolojileri namına Hyundai markasına üstün katması muhtemel otomobil, üst seviye özelliklerle donatılırken tıpkısı zamanda elektrikli mobilitenin sınırlarını bile yeniden tanımlamak için genişletilmiş tek menzil sunuyor. IONIQ 6, “Dünya Çapında Uyumlaştırılmış Hafif Araç Test Prosedürü (WLTP)” standardına göre şarj başına 614 km’ye kadar tek menzil sunuyor. Bu özelliğe ek olarak, Hyundai Motor Grubu’nun Electric-Global Modular Platformu yani E-GMP sayesinde dahi ultra hızlı, 400 volt/800 volt çoklu şarj imkanı sunuyor. Hyundai’nin bugüne kadar ürettiği en aerodinamik otomobil olan IONIQ 6, Çift Renkli Ortam Aydınlatması, Hıza Duyarlı İç Aydınlatma, EV Performans Ayarları ve Elektrikli Aktif Ses Tasarımı (açınık-ASD) gibi özelliklerle dahi elektrikli mobilite deneyimini tek üst noktaya taşıyor.
Güçlü elektrik sistemi

IONIQ 6, performanstan ödün vermeden her müşterinin ihtiyaçlarını karşılamak için türlü motorlar ve pil paketleri ile beraberce sunuluyor. Kullanıcılar iki farklı pil seçeneği arasından tercihlerini yapabiliyor. Uzun menzilli 77,4 kWh pil, iki elektrikli motor düzeniyle eşleştiriliyor. Satışa sunulacağı pazarların stratejisine göre; müteakıben itişli (RWD) veya 4 tekerlekten çekişli (AWD) olarak tercih edilebilen otomobil, çift motor kurulumu sayesinde dahi 239 kW (325 PS) güç ve 605 Nm tork gibi değerler sergiliyor. Bu güçlü elektrik (PE) konfigürasyonu sayesinde spor otomobilleri aratmayan IONIQ 6, sadece 5,1 saniyede 0’dan 100 km/s’ye çıkabilir.

IONIQ 6, etkileyici tek performans sergilerken tıpkısı zamanda son basamak verimli tek enerji tüketim oranına sahip. Dört tekerlekten çekiş sistemine ek olarak, RWD yani müteakıben itişli single motor seçeneği ise 53 kWh’lik standart tek bataryaya sahip. Bu bataryalı versiyonun enerji tüketimi 100 km’dahi 13,9 kWh (WLTP müttehit). Bu tüketim, IONIQ 6’yı otomotiv sektöründeki en tasarruflu araçlardan akraba yapıyor.

800 volt pil şarjı ve Araç Güç Kaynağı

IONIQ 6’nın üstün E-GMP mimarisi, standart olarak 400 ve 800 volt şarj altyapılarını destekleyebiliyor. Otomobil, ek bileşenlere veya adaptörlere herhangi tek ihtiyaç duymadan 400 voltluk şarjı bile kullanabiliyor. IONIQ 6, ultra hızlı 350 kW’lık tek şarj cihazıyla yalnızca 18 dakikada yüzde 10’dan yüzde 80’açınık şarj olabiliyor ve 15 dakikalık şarj ile 351 km’lik tek menzile ulaşabiliyor. IONIQ 6 kullanıcıları, aracın iç pilini kullanarak elektrikli bisiklet, scooter veya kamp ekipmanı gibi herhangi tek elektrikli cihazı şarj edebilir veya yargılama olarak dilediği zaman çalıştırabiliyor. Avrupa’bile satışına başlanan teknoloji harikası Hyundai IONIQ 6, türlü pil ve tesisat seviyeleriyle yılın ikinci yarısında Türk tüketicisiyle dahi buluşacak.


Yasal Uyarı: Sitemiz tasarım aşamasındadır ve tüm içerikler hayal ürünüdür. Gerçek kişi ve kurumlar ile benzerlikleri tamamen tesadüfidir. İçerikler haber niteliği taşımaz ve gerçekliği yoktur. Sitemiz taslak aşamasında rastgele oluşturulan içeriklerden sorumlu değildir. Yinede sitemizden kaldırılmasını istediğiniz içerikler için [email protected] adresine mail ileterek taleplerinizi iletmeniz halinde yasal süre içerisinde tüm içerikler sitemizden kaldırılacaktır.