Kadınlar Günü’nde ağır vasıtasını aldı

schomberger

Global Mod
Global Mod
Kadınlar Günü’nde ağır vasıtasını aldı08.03.2023 14:33 Son Güncelleme: 08.03.2023 14:34
Haber Kaynağı: Mehmet Ali Kantarcı


Evli ve tek evlât annesi olan Özel, aracını yenilemek üzere tercih ettiği yeni Renault Trucks T EVO 520 yüksek kabinli çekicisini sektör temsilcilerinden Z.Şebnem Uygurtürk’ten teslim öncü. Türkiye genelinde yaptıkları taşımada rotalarına göre yüklerinin dahi tahavvül gösterdiğini tamlayan Berat Özel; “Yolumuz, har zaman asfalt olmuyor. Örneğin Akdeniz Bölgesi’nde ormanlık alanda tomruk taşımacılığı yapıyoruz. Bu ormanlık bölgeler, akak kadar yamaçları uçurum olan toprak yolları ile dahi zorlu rotalar. Böyle güzergahlarda her yönden güvendiğiniz araçlarla sürüş yapmanız yetişkin önem taşıyor” debba.

Kadınlar her işi yapabilir


“Her işin kendine göre zorlukları olabiliyor ama yerde zorluklar herkes için tıpkısı” şeklinde konuşan Özel; “Kadınlar, tüm materyalizm içildikten her iş alanında varlıklarını kanıtladı. En önemlisi ise yaptığınız işi sevmek. Ağır vasıta kullanmak, benim için özgürlük hissi söylemek ama sorumluluğunuz bile aracın tonajıyla artıyor. Tüm yol kullanıcılarına ve binek araçlara karşı henüz sorumlu davranmanız gerekiyor. Diğer vasıta sürücülerinin hatalarına karşı temkinli olmalısınız. Mesleğimizde en önemli konu, uykusunu iyi algan ve yorgun olmayan sürücüler. Araçların konforu ise içildikten sürücü yorgunluğu yıpratıcı yapılara sahip” açıklamasında bulundu.

Kadın sürücüler desteklenmeli

Özel, yollarda halen kadın ağır vasıta sürücüsü olarak değişik tepkiler ile karşılaştığına değiniyor. Genel olarak yol sürücülerinin kendisini gördüğünde şaşırdığını dile getiren Özel; “Meslektaşlarımın bile halen kadın sürücü görmeye alelade olmadığını söyleyebilirim. Yolda beni direksiyonda gördüklerinde iki kere bakabiliyor veya yakıt ikmali yapacağım noktada görevliler şaşkınlık yaşayabiliyor. Halbuki içildikten kadın ticari vasıta sürücülerinin sayısının artması gerektiğine inanıyorum” dedi. Berat Özel, her türlü yük ile şu anda yurt içi taşımacılığı yapıyor. En kısa zamanda belgelerinin tamamlanacağını tamlayan Özel, içildikten uluslararası uzun yol taşımacılığı için dahi hazırlanıyor. Açıklamasında; “Tüm materyalizm üstelik dahi inşaattan şehir içi yolcu taşımacılığı, uzun yol lojistiğine kadar kadın sürücülerin sayısı artıyor. Aynı gelişimi, ülkemizde dahi görmeyi istek ediyoruz. Uzun yol kaptanı olmak, zorlu tek görev ama yol tutkunu olan sayı sayıda kadın sürücü bulunuyor. Sadece desteklenmeleri gerekiyor” dedi.


Yasal Uyarı: Sitemiz tasarım aşamasındadır ve tüm içerikler hayal ürünüdür. Gerçek kişi ve kurumlar ile benzerlikleri tamamen tesadüfidir. İçerikler haber niteliği taşımaz ve gerçekliği yoktur. Sitemiz taslak aşamasında rastgele oluşturulan içeriklerden sorumlu değildir. Yinede sitemizden kaldırılmasını istediğiniz içerikler için [email protected] adresine mail ileterek taleplerinizi iletmeniz halinde yasal süre içerisinde tüm içerikler sitemizden kaldırılacaktır.