Kozel: Belki bir daha Prag “S” ile kırmızı kart veya penaltı olmadan maç izlemeyeceğim

NoNaRT

Global Mod
Global Mod
“Elbette geçen sefer Karviná’da (Liberec’in 2:5 mağlup olduğu) gösterdiğimiz performans tamamen bir şeylerin çözülmesini gerektiriyordu. Eğlendik ve gelişmenin yollarını aradık, ancak kulüpteki hiç kimseden herhangi bir ültimatom aldığımı kesinlikle hissetmedim” dedi Kozel, Slavia’ya karşı evinde aldığı 2:3’lük mağlubiyetin ardından.

Slovan başlangıçta Pražany’yi şok etti ve hızlı bir şekilde 2:0 öne geçti, ancak umutla oynanan maç başarılı bir sona ulaşmadı. “Karviná’nın performansını telafi etmeye çalıştık ve bunu muhtemelen başardık, ancak elbette Slavia ile puan toplamak Karviná’ya göre daha zor. Sonuçta elimizde hiçbir şey yok.

Çılgın maçı nasıl yaşadınız?
Bizim için önemli bir maçtı çünkü son maçlarda düzeltmemiz gereken çok şey vardı. Takımın başarılı olmak istediğini gösterdiğini düşünüyorum. Başarının anahtarının maça iyi girmek ve belki de Perşembe günü Avrupa Ligi’nde gösterdiği mükemmel performansın ardından kazanan ve her taraftan övgü alan Slavia’ya sürpriz yapmak olacağını biliyorduk. Her zaman oyuncuların buna biraz yenik düşmesi olur. Maça iyi gittik ve iki golle destekledik. Slavia yavaş yavaş oyuna girdi ve nispeten ucuza düştü. Ama bir şekilde devre arasına kadar dayanabildik.

Ve aradan kısa bir süre sonra Preisler’in elini fark eden Slavia, VAR’ın müdahalesiyle penaltı noktasından eşitliği sağladı…
Topun Preisler’in dirseğine çarptığını gördüm ama top yerden sekti ve oyuncunun kolu vücudunun önündeydi. Sezon öncesi hentbolda penaltıların ne zaman çalınmayacağının anlatıldığı bir seminerimiz vardı. Durumlardan biri de oyuncunun bu konuda hiçbir şey yapamayacağı beklenmedik bir hareketti. İlk başta Preisler topa vurduğunun farkında bile değildi… Ama bunun bir önemi yok. Bilmiyorum, belki de burada Sparta veya Slavia ile penaltı veya kırmızı kart görmediğimiz bir maç izleyemem. Sonunda beraberlikle sonuçlandığında büyük bir hata yaptık ve Slavia bundan yararlandı. Performansımız çok iyiydi ama maalesef puanımız yok.

Elit bir takımla dengeli bir oyun oynayabileceğinizi öğrenmek sizin için en azından olumlu mu?
Biz bu maçlara inanıyoruz ama maalesef her zaman bazı hatalar yapıyorsunuz ve Slavia bunları cezalandırdı. Daha iyi olsaydık ve yedek kulübesindeki oyuncular bize daha fazla yardımcı olsaydı, ikinci yarıda biraz şans yaratabilirdik ve belki 3:1’e sıçrayabilirdik. Ancak dağıtım söz konusu olduğunda memnunum.

Liberec kazanmak için altı tur bekliyor. Kulüp yönetiminin güvenini hissediyor musunuz veya bu konunun ele alınacağına dair herhangi bir belirtiniz var mı?
Elbette Karviná’da verdiğimiz performans tamamen bir şeylerin çözülmesini gerektiriyordu. Eğlendik ve gelişmenin yollarını aradık ama kesinlikle kulüpteki herhangi birinden bir ültimatom aldığımı hissetmedim. Karviná’nın performansını telafi etmeye çalıştık ve bunu muhtemelen başardık ama elbette Slavia’yla puan toplamak Karviná’ya göre daha zor. Güçlü takımlarla böyle bir performans sergileyip tam tersine puan toplamamız gereken yere düşmemiz de bizim hatamız.

Uluslararası tatil sırasında ne üzerinde çalışmak istiyorsunuz?
Başlangıçta gol atma konusunda sorun yaşadık ama Teplice’ye karşı üç, Karviná’ya ve şimdi de Slavia’ya karşı iki gol attık. Puan için yeterli olmalı ama son iki maçta 10 şutta 8 gol yedik, bu da kaleciyi değiştirme kararı almamıza neden oldu. Ancak mesele sadece kaleci değildi, kaleci o gollerden tamamen sorumlu değildi. Ama her şeyden önce sağlığımızı düzene sokmamız gerekiyor. Hatta Slavia’dan önceki hafta savunmaya kimi koyabileceğimizi tartışmıştık. Chaluš sadece Cumartesi günü antrenman yaptı ve henüz yüzde yüz değil, Mikula hiç müsait değildi. Žambůrek de hastaydı. Sakatlanan Frýdek veya Višinsky ise henüz ideal formda değil.

Vliegen Backkovsky yerine Slavia’ya karşı gol attı. Bu uzun vadeli bir seçenek mi?
Önceki iki maçın ardından bir değişiklik yapmaya karar verdik. Vliegen bile neredeyse her şeyden gol atarak moralinin bozulduğunu hissetti. Backkovsky bunun yükü altında değildi ve onun kararlılığı takım için bir itici güç anlamına geliyordu. Slavia için bir çözümdü, artık bunu değerlendirmemiz lazım.

Bütün sezon seninle olan ikinci yarıyı yine kaybettin. Bu aktif olarak üzerinde çalıştığınız bir şey mi?
Sanırım ne olduğunu biliyoruz. Bizim tarafımızdan Slavia karşısında ilk yarı ile ikinci yarı arasında bu kadar fark olduğunu söyleyemem. Sonuç olarak mağlubiyet oldu ama şunu da belirtmeliyim ki yedek oyuncular Slavia’ya yardım edecekler ama bizi daha çok üzseler de karar anındaydılar. Milli devre arasında kondisyonumuz üzerinde de çalışmamız gerekiyor çünkü birçok oyuncumuz sağlık nedenleriyle oyundan ayrılıyor ve bu da kendini gösteriyor.