Kozel po Slovácko: En iyi performansımız. Geleceğime yaz aylarında karar verilecek

NoNaRT

Global Mod
Global Mod
Puan tablosunda Jetdu takımı yedi kaldı ancak altıncı sıradan sadece bir puan uzaktaydı ve bu da gruplarda şampiyonluk için üst yapı mücadelesini garantiledi.

Hafta içinde kulüpte büyük değişiklikler yaşandı, yıllar sonra kulüp sahibi değişti. Bunu nasıl algılıyorsunuz ve Slovan'daki geleceğinizi nasıl görüyorsunuz?
Liberec'te yaza kadar bir sözleşmem var, bunu yerine getirmeye çalışıyorum ve takımla birlikte sonuna kadar oynayabilmemiz ve mümkün olan en iyi sonucu alabilmemiz için elimden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyorum. Geleceğime gelince, muhtemelen lt'de gerçekleşecek.

Kulüpteki değişiklikler hem takımın hem de taraftarın kanını akıtmış gibi görünüyor. Çok daha fazla içtiler ve daha gürültülüydüler. Ne var kim?
Tahta ve karanlığın infazına odaklanıyorum. Elbette gördükleri değişikliklerin olumlu yönde fark edildiğini fark etmemek zordu. Bunun için üzgünüm. Kurtarmadan önce, eğer bugün çok sayıda insan meraktan, yeni kulüp sahibinin kulübüne geliyorsa, o zaman onları ancak burada yenebileceğimizi, çünkü kelimelerin sadece kelimeler olduğunu ve diğerlerinin farklı olduğunu haykırdım. Bugün işi doğru bir şekilde yaptığımızı düşünüyorum.

Slovakya'ya karşı egemenlik eyleminin reçetesi neydi?
Bence ilk yarıda oldukça gerideydik, tehlikeliydik ve savunmaya yönelik oynadık, bu yüzden ilk iki golde iki gol farka geri dönmeyi başardık. İkinci yarıda işleri berbat ettik, ucuza yenilmedik ve kendi kalesine gol yedik ama takımı hemen tepki verdiği için takdir etmeliyim. Filip Prebsl yapıcı yeteneklerini gösterdi ve iki gole geri döndük. Bu bizi sakinleştirdi ve sonra tek bir şeye odaklandık. Ona mümkün olduğu kadar dördüncü gole iki gol atmadığımızı ya da daha fazlasını vermediğimizi söylemem gerekiyor ama bu muhtemelen saçmalığın tek parçası.

Kurtarma sırasında herhangi bir şüpheniz oldu mu?
Tabii ki golü 2:1 bulduğumuzda, daha iyi olduğumuza inandırmak için kafamıza fırtınalar estirdiğimizde bile takıma ne yaptığını bilmiyorum. Ama karanlığın tepkisi sizin Pilsen'deki tepkinize çok benziyordu. Kendine güven, anlık bir iyilik yaşa.

Geçen hafta üst yapıdan önce sıralamayı altıncı mı yoksa yedinci mi bitirmenin daha iyi olduğunu bilmediğinizi söylemiştiniz. Bu konuda net misin?
8. sırada olup size karşı 5-8 puan kayıpla 8. sırayı denemenin anlamsız olduğunu düşündüm, çünkü beş turda Sparta, Slavi ve Pilsen'le oynadığınızda yetişme şansınız neredeyse yok ve Avrupa'da oynama şansımız yok. Tabii durum öyle ki dördüncü sıraya iki puan kaybettik, yani bu tamamen farklı bir şey. Kesinlikle spekülasyon yapmayacağız ve mümkün olduğunca dürüst olmak isteyeceğiz.