Liberec – Teplice 1:2, konuklar yine ikna edici. Ev sahibi takım son anda azaldı

NoNaRT

Global Mod
Global Mod
Teplit finalde Hradec Krlov ile karşılaşacak ve Avrupa Konferans Ligi ön eleme maçında grubun beş takımına kimin meydan okuyacağını görecek. Stnadel ekibi, yeni kurulan bir ekip olarak evinde Hradec ile bir hafta içinde ikili maça çıkacak.

Liberec'te sezon bitti. Teknik direktör Lubo Kozel, Slovan'dan ayrıldı ancak kulübün yeni sahibiyle beşinci sezonda devam edemeyecek. Teplit, Liberec'e karşı da bunu yapabileceklerini, en yüksek maçta üst üste kaybetmediklerini ve bu onaydan galip ayrıldıklarını doğruladı.

İlişkiyi ve süreci çok iyi biliyor. Hradec'te bir şey yaptım. Sezonda onları yenemedik, onlara geri verecek bir şeyimiz var. Tevazu ile tekrar yola çıkıyoruz. Teplice'deki maç öncesinde Hradec'i çalıştıran ve onunla birlikte lige yükselen teknik direktör Zdenko Frala, basın toplantısında yaptığı açıklamada, burayı tekrar fethetmek istiyoruz ve nereye varacağını göreceğiz dedi.

utkn'u dakika dakika izledik

Slovan, ilk maçta sakatlığı nedeniyle en golcü oyuncusu Kulen'i kaybederken, A takımının ilk 11'inde Anci Letenay yerini aldı. Alveol yırtığı nedeniyle ameliyat olmak zorunda kalan Gning, cuma günü yine konuklar tarafından elendi ve kendisi için sezon sona erdi.

Oekvne'ye göre ev sahibi ekip çift kafa açığını kapatmaya çalıştı ancak uzun süredir çalışan Teplice savunması onların yalnız kalmasına izin vermedi. Tupt'un devre arası steli Ludha'nın golüyle ehlileştirildi. Viinsk, 30. dakikada ilk şansı yakaladı, sol taraftan merkezden gelen kafa vuruşu üst direğin üstüne çarptı. Daha sonra aynı oyunu kaçırır ve Ludha, Purzitidis'in girişimiyle birden fazla kez başa çıkar.

Olayı dramatize etmek istedik. Oldukça iyi oynadığımızı düşünüyorum, ne yazık ki ilk golü alamadık. Teplice bir süreliğine karıncalanıyordu. Oraya kolayca ulaşamadık ama tehlikeli bir durum yarattık. Ne yazık ki gl'den yoksundu, diye ilan etti Kozel.

Teplit gol konusunda pek iyi oynamadı ancak 49. dakikada ilk denemeden golü attılar. Köşe vuruşundan sonra Truba bana doğru ilerledi ve iyi bir vuruşla üst köşeyi vurdu. Lig sezonunda dördüncü golünü attı ve toplamda en fazla rekoru tek golle eşitledi.

Teplice tonk Roman erapkai (solda) ve Liberec'in defans oyuncusu Marios Pourzitidis

İlk maçta beni orta bölgeye alıp, çorba savunmasının açıklıklarına gitmek istedik. O konuda biraz sıkıntı yaşadık ama orta mesafeden gelen yıldızlar dışında evin havaya girmesine izin vermedik. Frala, devre arasında kendi kendimize ısınmada daha iyi olmamız gerektiğini söyledik dedi.

Antrenör Kozel hemen üçlü std yaptı ancak bu, oyuncularının düelloyu dramatize etmesine yardımcı olmadı. Tam tersine 58. dakikada büyük bir hücumun ardından Mievi kaleye çok yakından geçerek golü attı. Sırbistan stoperi Çek Ligi'nde ilk golü attı.

Yarı finalin kaderi kesin olarak belirlendi ve ev sahibi ekip en azından hayal kurmayı başardı. Çek stoper Purzitidis, 81. dakikada aldığı seri ribaundların ardından açık kaleyi değerlendirerek Çek Ligi'ndeki ilk golü kaydetti. Liberet'i birkaç maçta mağlup edemediler ve ligde kendi sahalarında dokuz maçın ardından mağlup oldular.

İkinci yarının sonunda korneri kaçırdık ve hemen golü bulduk. beni çek ve bana zarar verme. Beklemek istedik ama fiili olarak hemen bir çeşit gl aldık ve bugün karar verdik. Kozel, Teplice'nin genel olarak verimlilik açısından daha iyi olduğunu, onlara pek çok zorlu girişime mal olduğunu söyledi.

FORTUNA:LİG 2023/2024

12/05/2024 15:00

Nhradnich:
F. Horsk, I. Varfolomejev, D. Tetour, M. Rabuic, D. Preisler, O. Vliegen, O. Lehoczki, L. Hasalk, M. Lexa, J. Hudk, O. Kok

Karar: V. Zaoral – P. Caletka, J. Hurych

Vahşi şair: 3.266 (kapasitenin %33'ü 9.990)

Çevrimiçi rapora tıklayın