Mansa: Siyasi fırtına Mansa’da 6 yaşındaki bir çocuğun vurularak öldürülmesi | Chandigarh Haberleri

NoNaRT

Global Mod
Global Mod


BATHINDA/CHANDIGARH: Kotli Kalan köyünde bisikletli iki kişinin ateş açması sonucu altı yaşındaki bir erkek çocuk öldü, kız kardeşi yaralandı. Mansa Perşembe akşamı mahalle. Reşit olmayan Udayveer, saldırganlar ateş açtığında kız kardeşi Navseerat ve babası Jaspreet Singh ile yakınlardaki bir akrabasından eve dönüyordu.
Olay, Kongre, SAD ve yakın zamanda bir yıldır iktidarda olan iktidardaki AAP hükümetinin BJP’sinden eleştiri aldı.
Navseerat kıymıkla yaralanırken kafasına bir kurşun isabet etti. Kardeşler, Udayveer’in öldüğünün açıklandığı Mansa Sivil Hastanesine kaldırıldı.
Kotli Kalan sakini Rupinder Singh, “Kuzenim Jaspreet, oğlu ve kızıyla birlikte evimize gelmişti. Yaya olarak evlerine dönüyorlardı ki bisikletli iki kişi yaklaşıp ona ateş etti. Kurşun Udayveer’in kafasına isabet ederken, Navseerat kıymıkla yaralandı. Onları hastaneye kaldırdık.”
Mansa SSP Nanak Singh, polisin suçun arkasında üç kişiyi tespit ettiğini ve silah yasası uyarınca bir cinayet vakası kaydettiğini söyledi. İlk soruşturmaların suç eyleminin nedeni olarak kişisel düşmanlığa işaret ettiğini söyledi.
SAD Başkanı Sukhbir Singh Badal yaslıları ziyaret etti ve eyalet hükümetini eyalette kanun ve düzeni kontrol edememekle suçladı.
BJP, Mann’ın istifasını istedi ve “İçişleri Bakanı portföyünü elinde tutmaya uygun değildi”. Punjab BJP başkan yardımcısı Subhash Sharma, Mann’ın suikasttan sonra biraz vicdanı varsa, derhal içişleri bakanlığından istifa etmesi gerektiğini söyledi. Sharma, suçun arkasındakiler için ceza istedi. “AAP Pencap’ta hükümeti kurduğundan beri eyalette kanun ve düzen çöktü. Başbakan, Pencap’la ilgilenmek yerine AAP başkanı Arvind Kejriwal’ı mutlu etmekle meşgul” dedi.
Pencap Kongresi lideri Partap Singh Bajwa, yasa ve düzenin “onarılamaz şekilde zarar gördüğünü” söyledi. “CM Mann gelecek nesillerin refahı için böyle mi çalışıyor? Eyalette suçlulara tam yetki vermiş gibi görünüyor. AAP hükümeti kurduğundan beri silahla ilgili suçlar artıyor. En küçük suçluların bile modern silahlara erişimi var. Bu, AAP’nin gelecek nesiller için oluşturacağı türden bir örnek mi?” Bajwa merak etti.