Pencap barışını bozanlara karşı harekete geçin: Punjab ve Haryana’da Plea HC | Chandigarh Haberleri

NoNaRT

Global Mod
Global Mod


CHANDIGARH: Pencap’ta hüküm süren gerginliğe ilişkin bir başka dilekçede, Pencap ve Haryana Yüksek Mahkemesine ülkenin egemenliğini ve bütünlüğünü korumak için acil adımlar atılması yönünde talimat verilmesi için bir talepte bulunuldu.
Dilekçede, Pencap’ta barış, huzur ve kardeşliği bozmaya çalışanlar hakkında kesin işlem yapılması ve haklarında gerekli yasal işlemin yapılması istendi.
Davacı, aktivist Ambala ve şu anda Zirakpur’da yaşayan, Pencap’ta yaşayan herkesin geçmişte binlerce masum insanın öldürüldüğü ve malını kaybettiği terörün karanlık günlerini yaşadığını söyledi.
“Maalesef terörizm şu anda Pencap eyaletinde yeniden su yüzüne çıkmaya çalışıyor. Amritpal Singhsözde başkanWaris Punjab DeAktivistin avukat aracılığıyla sunduğu savunma, “radikaller ve anti-sosyal ve Hint karşıtı unsurlar için bir katalizör olmaya çalışıyor” şeklindeydi. Atul Lakhanpal. “
Amritpal Singh, halka açık ifadelerinde zehir kusuyor, Khalistan yanlısı sloganlar atıyor ve halkı Khalistan kampanyasını desteklemek için silaha sarılmaya çağırıyor ve ağır silahlı insanlarla dolaşarak devletin barış ve sükunetini bozuyor.” katma.