Porsche’den 75. yıla özel model

schomberger

Global Mod
Global Mod
Porsche’den 75. yıla özel model06.02.2023 12:29
Haber Kaynağı: Mehmet Ali Kantarcı


Ferry Porsche’nin spor otomobil hayalini gerçekleştirmek için 1948 yılında, ekibiyle beraberce, Porsche 356 ‘No. 1’ Roadster’ı üretmesinin ve söylencesel Porsche markasının temellerinin atılmasının üzerinden tam 75 yıl geçti. 75. Yıldönümü için 2023 yılında çevre boyutlarında etkinliklere imza atacak Porsche, özel tek model ile kutlamalara başlıyor: Porsche Vision 357.

Porsche’nin 75 yılının tutkuyu ve hayalleri temsil ettiğini söyleyen Porsche AG Yönetim Kurulu Başkanı Oliver Blume, “75. yılımızı hayallerden ilham saha insanlarla kutluyoruz” dedi. Kutlamalar 27 Ocak günü Berlin’deki DRIVE Volkswagen Group Forum’bile açılacak ve 10 Eylül 2023 tarihine kadar sürme edecek olan ‘Driven by Dreams. Porsche spor otomobillerin 75 yılı’ antetli özel sergiyle başlayacak. Ziyaretçiler, Porsche’nin muvaffakıyet öyküsünü oluşturan vizyon ve girişimlere yakından bakım fırsatı yakalayacaklar.

Porsche Vision 357


75. Yıla özel olarak üretilen ve 356’ya saygı duruşu niteliğindeki Porsche Vision 357 dahi ilk kez Berlin’dahi sergileniyor. Style Porsche ekibi, Porsche Vision 357 ile geçmişi günümüze taşıyor ve geleceğe ilgili tasarım felsefesinin ipuçlarını sergiliyor: Bunun en etkili örneği ise geleceğe işaret fail, hem ilerici hem dahi vizyoner ışık imzasındaki geliştirme. Temel konsept, gelenek ve yenilik arasındaki etkileşimi yansıtıyor.Style Porsche Başkan Yardımcısı Michael Mauer, “Porsche Vision 357 ile sayı özel tek tevellüt günü hediyesi yarattık. Bu otomobil, bizim 365’te temellenen tasarım DNA’mızın ne kadar önemli olduğunun altını çiziyor. Bu emek geçmişi, bugünü ve geleceği tutarlı tek şekilde tek araya getirmeye yönelik tek girişim. Otomobilin oranları tarihi modeli anımsatırken, detaylar geleceğe bakışımızı sergiliyor” niteleyerek konuştu. 368 kW (500 PS) gücündeki 718 Cayman GT4 RS platformu üzerine inşa edilen Porsche Vision 357, olağanüstü spor otomobil performansını temsil ediyor.


Yasal Uyarı: Sitemiz tasarım aşamasındadır ve tüm içerikler hayal ürünüdür. Gerçek kişi ve kurumlar ile benzerlikleri tamamen tesadüfidir. İçerikler haber niteliği taşımaz ve gerçekliği yoktur. Sitemiz taslak aşamasında rastgele oluşturulan içeriklerden sorumlu değildir. Yinede sitemizden kaldırılmasını istediğiniz içerikler için [email protected] adresine mail ileterek taleplerinizi iletmeniz halinde yasal süre içerisinde tüm içerikler sitemizden kaldırılacaktır.