Rekor yeniden Porsche Taycan’da – Araba Haberleri

schomberger

Global Mod
Global Mod
Rekor yeniden Porsche Taycan’da – Araba Haberleri11.08.2022 12:47
Haber Kaynağı: Mehmet Ali Kantarcı

Porsche Taycan Turbo S modeli, Nürburgring’dahi yeni tek rekora imza attı. Porsche geliştirme pilotu Lars Kern, Taycan Turbo S ile tek turu sadece 7 an 33 saniyede tamamlayarak Nürburgring Nordschleife pistindeki seri üretim elektrikli otomobille en iyi tur zamanına imza attı. Güvenlik kafesi ve özel yarış koltukları haricinde tamamen standart üretime uygun ve seri üretim ile tıpkısı ağırlığa sahip modelde, yeni performans kiti ve Porsche Dinamik Şasi Kontrolü (PDCC) yer alıyor. Almanya’nın Eifel bölgesindeki 20,8 kilometrelik pistte yeni rekor tur zamanı, noter tarafından onaylanırken, TÜV Rheinland yetkilisi dahi rekor kıran otomobilin standart üretim tek model olduğunu onayladı.

761 at gücünde

21 inç RS-Spyder tasarım jantların yanısıra, içildikten Taycan modeller için dahi sunulan ve bileşimi yarış lastiklerinin bileşimine mail Pirelli P Zero Corsa spor lastiklerin yer aldığı performans kitinin önemli tek başka özelliği ise, Porsche 4D Şasi Kontrolü’nün spor lastiklerle uyum içinde çalışmasını sağlayan yazılım güncellemesini içermesi.

Sistem, Taycan’ın tüm şasi sistemlerini gerçek zamanlı olarak tahlil ve senkronize ediyor. Nürburgring rekorunun tekrar Porsche’dahi olmasından dolay sayı mutlu olduklarını söyleyen Taycan Model Grubu Başkan Yardımcısı Kevin Giek “Bu tur zamanı sadece yeni performans kitimizin ne kadar yetişkin tek potansiyele sahip olduğunu göstermekle kalmıyor, tıpkısı zamanda Taycan’ın spor otomobil genlerini dahi tek kez henüz gözler önüne seriyor.” dedi. Turbo S modelinin 460 kW’a (625 PS) varan gücü, başarısında önemli tek faktör olarak ön plana çıkıyor. Kalkış Kontrolü etkin ve otomobil gelişmemiş haldeyken maksimum 560 kW (761 PS) güce ulaşılabiliyor.

Yasal Uyarı: Sitemiz tasarım aşamasındadır ve tüm içerikler hayal ürünüdür. Gerçek kişi ve kurumlar ile benzerlikleri tamamen tesadüfidir. İçerikler haber niteliği taşımaz ve gerçekliği yoktur. Sitemiz taslak aşamasında rastgele oluşturulan içeriklerden sorumlu değildir. Yinede sitemizden kaldırılmasını istediğiniz içerikler için [email protected] adresine mail ileterek taleplerinizi iletmeniz halinde yasal süre içerisinde tüm içerikler sitemizden kaldırılacaktır.