Sandeep, R-day ileri gelenleri listesinde, Cmo Under Fire | Chandigarh Haberleri

NoNaRT

Global Mod
Global Mod


CHANDIGARH: Bir baskı grubu ve siyasi rakipler, Haryana Baş Bakanlık Ofisi’ni (CMO) adını dahil ettiği için eleştirdi. sandep Cinsel tacizle suçlanan Dışişleri Bakanı (MoS) Singh, eyaletteki Cumhuriyet Bayramı etkinliklerine başkanlık edecek yetkililer listesinde.
Listede bakanlar, MLA’lar, milletvekilleri ve milletvekilleri dahil toplam 68 isim var. zola mahalle başkanları.
Haryana’da eyalet, ilçe ve bucak düzeyinde düzenlenecek programların listesi Cumartesi gecesi açıklandı. Listeye göre Sandeep, Cumhuriyet Bayramı etkinliğine başkanlık ettiği için kendi seçim bölgesi olan Pehowa alt bölümüyle ödüllendirildi.
Muhalefet partileri, Sandeep’in adının dahil edilmesini anayasaya saygısızlık olarak nitelendirdi. “Soruşturmanın henüz sonuçlanmadığı ve mağdurun taciz iddiasında bulunduğu bir dönemde, sanığa ülkenin anayasasını simgeleyen böylesine dindar bir programa başkanlık etme özgürlüğü ve fırsatı verilmiştir.
Tüm Hindistan Demokratik Kadınlar Derneği’nin (AIDWA) Ulusal Başkan Yardımcısı Jagmati Sangwan, “O şimdiye kadar parmaklıklar ardında olmalıydı” dedi. AAP üyesi Sushil Gupta ve aktivist Navin Cayhind Khattar hükümetine de bir göz attı. “Bakan bayrağı hangi yüzle açacak ve memurlar onu nasıl karşılayacak? Jaihind, ahlaki gerekçelerle bundan kaçınması gerektiğini söyledi.
Temasa geçildiğinde, bir CMO yetkilisi Sandeep’in hâlâ bir bakan olduğunu söyledi. Yetkili, “Protokol uyarınca, diğer MLA’lar, bakanlar, milletvekilleri ve Zila Parishad’ın başkanları gibi bir programa başkanlık etme hakkına sahip” dedi.