Satılan 4 elektrikli minibüsten biri Türk malı oldu

schomberger

Global Mod
Global Mod
Satılan 4 elektrikli minibüsten biri Türk malı oldu20.03.2023 15:01
Haber Kaynağı: Mehmet Ali Kantarcı


Avrupa’nın elektrikli minibüs pazarını adeta domine fail Karsan, açınık-JEST modeliyle elektrikli mobilitede dahi iddiasını ortaya koyuyor. Markanın 2019 yılında yollara çıkardığı ve Karsan’ın ilk elektrikli modeli olan açınık-JEST, 2020 ve 2021 yılının akabinde 2022 yılında bile Avrupa’bile elektrikli minibüs pazarında lider oldu. Wim Chatrou – CME Solutions tarafından yayınlanan 2022 yılı 3.5-8 ton arası Avrupa Minibüs Pazarı Raporu’na göre; son iki yılda olduğu gibi Karsan açınık-JEST yüzde 28 pay ile elektrikli minibüs pazarının lideri oldu.

Avrupa’bile elektrikli minibüs pazarının 2022 yılında, tek önceki yıla göre yüzde 84 büyüdüğünü söyleyen sektör temsilcilerinden Okan Baş, “Pazar hacmi sadece tek yılda iki katına yaklaştı. Büyüyen pazarda, üstelik rakiplerin dahi güçlenmeye başladığı tek yılı henüz lider olarak kapattık ve üst üste üçüncü yılımızda bile açınık-JEST ile Avrupa elektrikli minibüs pazarının lideri olduk. Yalnızca Karsan için olumsuzlama Türk otomotiv sanayisi için dahi yerde sayı önemli tek muvaffakıyet. Karsan açınık-JEST; Fransa, Romanya, Portekiz, Bulgaristan, İspanya gibi pazarlarda sayı güçlü tek oyuncu olarak uyanıklık çekiyor” dedi.


Yasal Uyarı: Sitemiz tasarım aşamasındadır ve tüm içerikler hayal ürünüdür. Gerçek kişi ve kurumlar ile benzerlikleri tamamen tesadüfidir. İçerikler haber niteliği taşımaz ve gerçekliği yoktur. Sitemiz taslak aşamasında rastgele oluşturulan içeriklerden sorumlu değildir. Yinede sitemizden kaldırılmasını istediğiniz içerikler için forumhizmeti@gmail.com adresine mail ileterek taleplerinizi iletmeniz halinde yasal süre içerisinde tüm içerikler sitemizden kaldırılacaktır.