Sigma'nın zayıflamasıyla rahatladı: Etrafımda olup bitenler umurumda değil. Bizde kalite var

NoNaRT

Global Mod
Global Mod
Orta saha oyuncusu Spáčil'in uzaklaştırılmasının ardından bir saatten fazla zayıf bir şekilde oynamanıza rağmen zaferi kazandınız. Böyle üç noktanın tadı en iyisi mi?
Biz kendimiz karmaşıklaştırdık ve sonunda kazanan sonuca ulaştık. Uzun bir galibiyet serisinin ardından sıralamadaki yerimiz için buna ihtiyacımız vardı. Tadı çok tatlı ve bunun için çok minnettarız.

Önemli olan tüm takımın iyi bir koşu performansı mıydı?
Her maça bu şekilde çıkıyoruz, aktif olmak istiyoruz. Maalesef son maçlarda öyle olmadı, bacaklarımız çalışmıyordu, sahadaki durumlar bizim için yürümüyordu. Artık bütün haftadan sonra bunu bozmaya kararlı olduğumuzu hissettim. Dizinin uzun olduğunu biliyorduk, masanın kenarındaydık. Kırmızı karttan sonra bile kimsenin şüphesi yoktu. Belki biz yapamadık ama oğlanlarda kararlı olduklarını gördük. Devre arasında savunma yaptık, sonra ne yapacağımıza karar verdik. Şu anda çok fazla gol atmasak da Allah'a şükür bir durum düzeldi. Bu final için bir destek.

Radim Breit ile gol etkileşimi mükemmel sonuç verdi mi?
Muhtemelen evet. Tamamen doğaçlamaydı. Pavel Zifčák bize yardımcı oldu. Kireçle karşılaştım ve denedim. Videoda gördüğümde muhtemelen şut dışarı çıkacaktı ama o bunu oraya koydu. Radim Breite bana amacımın bu olmadığını söyledi. Ama sorun değil, üç puanımız var ve mutluyuz.

En büyük rahatlama, kurtarma görevlisinden kaçmış olman mı?
Kesinlikle evet. Düşme bölgesine düşsek bile suçlanacak kendimiz olacağız. Kurtulsak bile her puan için oynardık. Önümüzde iki maçımız var, biraz daha mücadele edebiliriz.

Sezon öncesinde Avrupa kupalarını istiyordunuz, orta gruptan bile kupalara geçebilirsiniz.
Hala orta grupta kalma şansımız var. Bazen daha sonra daha fazlasını elde etmek için istediğimizi elde edemediğimize inanıyorum. Bunun için mücadele edeceğiz.

Stadyum önünde domuz kafalarını saplayan vandalların iğrenç protestosu hakkında ne hissettiniz?
Etrafımda olup biteni görmüyorum. Neyle ilgili olduğunu bile bilmiyorum. Bu umurumda değil. Biz sahadayız. Uzun vadede iyi iş çıkaramadığımız için üzgünüm. Ekip hala aynı. Biz sadece güçlüyüz, hâlâ kaliteli olduğumuza inanıyorum. Bu ayarı her maçta göstermemiz gerekiyor.

Ayrıca, Uriča, Šíp veya Zifčák gibi fazla yer bulamayan oyuncular da size yardımcı oldu. Onları övecek misin?
Elbette. Genç mi, yaşlı mı, yoksa B sınıfından mı olduğunu ayırt etmiyoruz. Sahada size savaştığında ve yardım ettiğinde ona her zaman minnettar kalacaksınız. Onlar akıllı çocuklar, yoksa burada olmazlardı. Šípas tüm maçı Cuma günü oynadı, maçtan iki gün sonra en büyük yorgunluğu yaşadı ve şimdi devre arasında başladı ve bize yardım etti, hareketleri vardı, geri geliyordu. Buradaki gençler harika. B ve A birbirine bağlıdır. Her maçta sorumluluk ve kararlılık gösterirsek herkesin rakibi olabiliriz.

Peki Slavia ve Sparta, şimdi seni kim bekliyor?
Bu maçlarda kimsenin bizden pek bir şey beklediğini düşünmüyorum, o yüzden ancak kazanabiliriz. Çok güzel maçlardır. Sparta ile stadyumun dolu olması gerekiyor. Kimi destekleyeceklerini onlara bırakıyorum. Ama bunu sabırsızlıkla bekliyorum. Burada ikisini de yenmeyi başardık zaten. Bir puan alacağımıza ve en azından bu takımların performansıyla eşleşebileceğimizi insanlara göstereceğimize inanıyorum.

Hakem Karel Rouček, Olomouc takımından Jiří Spáčil'e kırmızı kart veriyor (görüntü dışında).

Zaten sağlık mücadelelerinin üstesinden geldiniz mi?
Ligden bir hafta önce sakatlandım ve bu beni çok üzdü. Bu üst üste üçüncü yıl oldu. Sonunda kendime kış antrenmanlarımın bittiğini, ara vereceğimi söyledim ve başlamadan önce geldi. Ama şimdi kendimi harika hissediyorum, hiçbir sorunum yok, bu yüzden maçı bitirip sahadaki oyunculara yardımcı olmayı umuyorum.

Euro bilim kurgu mu?
Koç Calzona ya da herhangi biriyle iletişim halinde değilim. Baharın yarısını kaçırdım, o yüzden bunu hiç düşünmüyorum. Akmasına izin verdim. Eğer olursa öyle olsun, olmazsa oğlanları destekleyeceğim.

iDNES.cz Mega Oyunu için rekabetçi bir jeton toplayın