Singh Kalsi: Kalsi’nin Karısı Hc’yi Gözaltına Aldı | Chandigarh Haberleri

NoNaRT

Global Mod
Global Mod


Chandigarh: Daljit’in “yasadışı tutuklanmasına” karşı açılan bir başka habeas corpus dilekçesi Singh Kali namı diğer Sarabjit, finansör ve radikal Sih vaiz Amritpal Singh’in yakın arkadaşı, Punjab ve Haryana Yüksek Mahkemesi huzurunda. Kalsi, Pencap Polisi tarafından Gurugram’dan tutuklandı ve Assam’daki Dibrugarh’a transfer edildi.
Sarabjit’in karısı Narinder Kaur Kalsi’yi üretmek için mahkemede yön aradı. Punjab hükümetinin talebi üzerine 1980 Ulusal Güvenlik (NSA) Yasası uyarınca bölge yargıcı tarafından verilen tutuklama emrini bozmak için başka belirtiler de arandı. Dilekçe, Amritpal ile ilgili başka bir habeas corpus savunmasıyla birlikte sunuldu ve 28 Mart’ta dinlenecek.
Dilekçe sahibi, kocasının Punjab Polisi tarafından 19 Mart günü saat 13.15 sıralarında Gurgaon’daki evinde tutuklanması için herhangi bir sebep göstermeden tutuklandığını belirtmiştir. Ulusal Güvenlik Yasası ve Dibrugarh, Assam’a gönderildi.
“19 Mart’tan önce sabıka kaydı yoktu. Detenue bir film yıldızı, birkaç filmin yönetmeni ve yapımcısıdır. Mevcut düzen, siyasi baskı altında mekanik olarak çok alelacele kabul edildi. NSA, yürütme tarafından son derece dikkatli bir şekilde uygulanmalıydı çünkü bu, ülkenin genel hukukuna başvurmadan bir kişiyi tutuklama sürecidir. Anayasa’nın 21. maddesi, makamın tutuklama emrini kanunla belirlenen usule göre vermekle yükümlü olduğunu ve Anayasa’nın güvencelerine uyulmasını sağlayacağını açıkça belirtiyor” dedi.
Sarabjit’in yakın zamanda, 2022 ara seçimlerinde parlamento koltuğunu kaybeden CM Bhagwant Mann’ın isteklerine karşı, görevdeki milletvekili ve SAD (Amritsar) lideri lehine kampanya yürüttüğü iddia edildi. intikam, adı mevcut davaya eklendi.