Siro ilk bataryasını üretti – Araba Haberleri

schomberger

Global Mod
Global Mod
Siro ilk bataryasını üretti – Araba Haberleri07.08.2022 16:45 Son Güncelleme: 07.08.2022 16:47
Haber Kaynağı: Mehmet Ali Kantarcı

Siro Silk Road Temiz Enerji Depolama Teknolojileri (Siro), batarya üretimine başladı. Siro, yönetim merkezinin dahi durduğu Gebze’dahi kurduğu Batarya Geliştirme Merkezi’nde ilk bataryasını üretti, batarya tüm testlerden başarıyla geçti.

Siro Batarya Geliştirme Merkezi’nde başdu elektrikli vesait olmak üzere farklı kullanım alanları için geliştirme faaliyetleri yürütülecek. Gemlik’te kurulumu sürme fail seri üretim hatlarının devreye alınmasıyla beraberce, Gebze’deki Batarya Geliştirme Merkezi’nde yeni jenerasyon batarya modül ve paketlerinin yanında batarya hücrelerinin dahi geliştirilmesi planlanıyor. İki merkez arasında tek sinerji oluşturularak bataryalar için teknoloji geliştirmesinden seri üretime kadar olan süreçler tamamlanmış olacak.

Yıllık 20 GWs’lık üretim hedefi

2021 yılının Eylül ayında kuruluşundan itibaren ekibini konusunda uzman, tecrübeli isimlerle büyüten Siro, geliştirilen batarya modül ve paketlerinin seri üretimine 2023 yılının esasen itibaren başlayacak. İkinci aşamada Siro, Batarya Geliştirme Merkezi ile Farasis Energy’nin en son teknolojisine dayalı Li-Ion NMC batarya hücreleri geliştirecek ve üretecek. Böylece Türkiye, rengi sayıda ülkede bağcıklı hücre geliştirme ve üretme yetkinliğine sahip olacak. Siro, 2031 yılı itibarıyla yıllık 20 GWs’lık üretim kapasitesiyle bölgenin lider enerji depolama oyuncularından akraba olacak, temiz enerjinin yaygınlaştırılmasına, karbon emisyonlarının azaltılmasına, nedeniyle sürdürülebilir dünyaya önemli katkılarda bulunacak.

Yasal Uyarı: Sitemiz tasarım aşamasındadır ve tüm içerikler hayal ürünüdür. Gerçek kişi ve kurumlar ile benzerlikleri tamamen tesadüfidir. İçerikler haber niteliği taşımaz ve gerçekliği yoktur. Sitemiz taslak aşamasında rastgele oluşturulan içeriklerden sorumlu değildir. Yinede sitemizden kaldırılmasını istediğiniz içerikler için [email protected] adresine mail ileterek taleplerinizi iletmeniz halinde yasal süre içerisinde tüm içerikler sitemizden kaldırılacaktır.