Sukhbir: Badal’ın kefalet talebi kabul edildi, Sukhbir için rahatlama yok | Chandigarh Haberleri

NoNaRT

Global Mod
Global Mod


BATHINDA: faridkot Ek Bölge Yargıcı Rajiv Kalra Perşembe günü eski başbakanın erken kefalet başvurusunu kabul etti Parkash Singh Badal 2015’teki Kotkapura polis davasında, ancak oğluna ve ardından İçişleri Bakanı’na böyle bir rahatlama sağlamadı. Sukhbir Badal ve ardından Faridkot SSP Sukhmandar Singh Mann. Eski DGP Sumedh Singh’in kefalet başvurusu Saini 20 Mart’ta gerçekleşecek.
mahkeme yönlendirdi Badal “bugünden itibaren 15 gün içinde illaqa hakimine teslim ol”. Tutuklanması durumunda, 4 lakh Rs kişisel teminat ve aynı miktarda kefaletle kefaletle serbest bırakılacak.
İki Akali lideri geçen hafta davayla ilgili tutuklanmadan önce Faridkot mahkemesini kefaletle serbest bırakmıştı.
Tartışmalar sırasında, Sukhbir’in Bargari ve Kotkapura’daki üçüncü saygısızlık olayını bilmesine ve Sihler arasında Saini (daha sonra DGP) yönetimindeki polisin yasadışı eylemlerinin sorumluluğundan kaçmak için artan kızgınlığa rağmen Gurgaon’a gittiği belirtildi. Dönemin Başbakanı Badal Saini’nin Kotkapura’daki protestoculara karşı aşırı ve yasa dışı güç kullanımını kolaylaştırdığı ve teşvik ettiği de bildirildi.
SAD, Sukhbir’in kefaleti için HC’yi harekete geçirdi
Chandigarh: SAD, bir Faridkot mahkemesinin Ekim 2015’te polis tarafından vurulma olayında Sukhbir’in erken kefaletle serbest bırakılmasını reddetme kararına karşı Punjab ve Haryana yüksek mahkemesine başvuracak. SAD’ın hukuk kanadı başkanı Arshdeep Singh Kler, davayı inceleyeceklerini söyledi ayrıntılı olarak mahkeme kararı ve hareket tarzını belirler.
Punjab polisi SIT tarafından Faridkot mahkemesinde açılan 7.000 sayfalık suçlama formunda baba-oğul ikilisinin adının verilmesinin siyasi amaçlı bir karar olduğunu da sözlerine ekledi. Sukhbir, Kotkapura polisinin ateş açma olayının olduğu gün Pencap’ta bile bulunmadığını sözlerine ekledi.