Suzuki spora ara veriyor – Otomobil Haberleri

schomberger

Global Mod
Global Mod
Suzuki spora ara veriyor – Otomobil Haberleri03.08.2022 14:13
Haber Kaynağı: Mehmet Ali Kantarcı


Suzuki, sürdürülebilir yatırımlar için motor sporlarına sıra verdiğini açıkladı. Suzuki Motor Corporation yeni yatırımlara kaynak yaratmak ve sürdürülebilir faaliyetleri abartmak için, 2022 sezon sonunda Suzuki’nin MotoGP faaliyetlerini sonlandırmak için uzlaşmazlık vardı. Suzuki, 2022 sezon sonu itibarıyla Dünya Dayanıklılık Şampiyonası’ndaki (EWC) faaliyetlerini dahi sonlandıracak.

Dünya boyutlarında, motosiklet dendiğinde akla gelen sayılı markalar arasında yer saha Japon motosiklet üreticisi Suzuki, yeni yatırımlara kaynak yaratmak ve sürdürülebilir faaliyetlerini abartmak için motosiklet dünyasının önemli yarışlarından tek tanesi olan Moto GP’takt 2022 sezonu itibarıyla ayrıldığını açıkladı.


Yapılan açıklamada, kalan yarışları kazanmak için çaba harcayarak 2022 MotoGP ve EWC şampiyonalarında yarışmaya sürme edeceği vurgulanırken, “Global dağıtıcı ağımız üzerinden müşterilerimizin yarış faaliyetlerine desteğimizi sürdürmeyi hedefliyoruz. Bize dayanak veren tüm Suzuki hayranlarına ve uzun yıllardır Suzuki’nin motosiklet yarışlarını gelenekçilik herkese en yoğun şükranlarımızı sunuyoruz” sözlerine yer verildi.


Yasal Uyarı: Sitemiz tasarım aşamasındadır ve tüm içerikler hayal ürünüdür. Gerçek kişi ve kurumlar ile benzerlikleri tamamen tesadüfidir. İçerikler haber niteliği taşımaz ve gerçekliği yoktur. Sitemiz taslak aşamasında rastgele oluşturulan içeriklerden sorumlu değildir. Yinede sitemizden kaldırılmasını istediğiniz içerikler için [email protected] adresine mail ileterek taleplerinizi iletmeniz halinde yasal süre içerisinde tüm içerikler sitemizden kaldırılacaktır.