Ültimatomdan Sonraki Gün, Cm ve Jathedar Slug It Out | Chandigarh Haberleri

NoNaRT

Global Mod
Global Mod

Chandigarh/Amritsar: Pencap başbakanı Bhagwant Mann ve Akal Takht jathedar Giani Harpreet Singh’e, Khalistan avukatı Amritpal Singh’e yönelik polis baskısı sırasında gözaltına alınan tüm Sihleri serbest bırakması için eyalet hükümetine 24 saat vermesinden sonra bir gün verildi.
Mann tweet attı Pencapça Salı günü: “Saygıdeğer jathedar, jathedar kullanma geçmişi olan SGPC ve Badallardan yana olduğunuzu herkes biliyor. Dini saygısızlığı durdurmak ve Guru Granth Sahib’in kayıp sarooplarını bulmak için bir ültimatom vermiş olsaydınız ve başka türlü mutlu yaşayan insanları karıştırmasaydınız daha iyi olurdu.
Jathedar bir mesaj gönderdi: “Siz Pencap’ı temsil ettiğiniz için, ben de topluluğumu temsil ediyorum, bu da bana onun için ayağa kalkma hakkı veriyor. masum gençlik. Aynı zamanda benim görevim.” Ancak Jathedar, politikacıların saf insanları inanç adına kullandıkları konusunda CM ile aynı fikirdeydi. Ben bu konuda dikkatliyim ama siz kendinize iyi bakın çünkü siyasetçiler sizin gibi siyasetçileri kullanmamalı dedi.
“Siyaset üzerine bu tartışmayı daha sonra yapabiliriz ama önce Pencap’ı birlikte kurtaralım, parmaklıklar arkasına atılan anneleri çocuklarına kavuşturalım ve hayır dualarını alalım” dedi.
Bu arada Shiromani başkanı Akali Dal (SAD) CM’nin jathedar aleyhindeki açıklamasını kınadı. “Hala zaman var, o (CM) en yüksek Sih tapınağı olan Akal Takht Sahib için kayıtsız şartsız özür dilemeli” dedi. Sukhbir.
Bir “kukla CM”nin, Sih karşıtı lobinin etkisi altında ‘Guru Ghar’ hakkında böyle şeyler söylemeye cüret edecek kadar hükümetin “sahte gücüyle sarhoş” olduğuna inanamadığını söyledi.