Video eğitimi öğrencilere bir hastaya nasıl enjeksiyon yapılacağını öğretir

NoNaRT

Global Mod
Global Mod
Kıdemli Vivien, genç hemşireler için yeni ortaya çıkan video ders kitaplarında ana rolü oynuyor. Torbanın içinde kan akmıyor. İlk bakışta kolayca gerçek bir avcıyla karıştırılabilecek gerçekçi kadın modeli sayesinde, Liberec Teknik Üniversitesi’nin (TUL) geleceğin genel hemşireleri ve cankurtaranları kurtarma prosedürlerinde ustalaşabilecek.

Ek teorik talimatlar ve alıştırmalar içeren yeni video. Zuzana Paukertov, “Covid vakasında, önümüzde olmadığında ve onların deneyemediği durumlarda öğrencilere enjeksiyon yapmayı, ilaç vermeyi veya karmaşık tıbbi prosedürlerde yardım sağlamayı öğretmenin çok zor olduğunu gördük” diye açıklıyor. Projeyi yürüten Sağlık Bilimleri Fakültesi’nin geliştirilmesi, organizasyonu ve mevzuatından sorumlu rektör yardımcısı.

Kovid’den hemen önce elli yıllık çalışmanın ardından akademiye girdi. Öğrencilere bir deneyimi veya beceriyi öğretmenin ne kadar zor olduğunu ilk kez fark etti. Hatırlıyorum, onlara YouTube gibi halka açık sitelerden önerdiğimiz videolar her zaman biraz farklıydı ve gerekli alakadan yoksundu.

TUL’de ilgili konuları öğreten ve aynı zamanda hastanede de çalışan üç genel hemşireyle birlikte çalıştığı video eğitimi, öncelikle genel doğum, sağlık bakımı ve radyolojik yardım programlarındaki birinci sınıf öğrencilerine hizmet etmelidir. Seril, öğrencilerin pratiğe dökmek değil, yapabilmeleri gereken tüm görevleri ayrıntılı bir şekilde anlattı.

Çalışma desteği olarak videoları alacaklar, onları oynatıp performansın nasıl gittiğini görebilirler çünkü bazen ayrıntılar Paukert’ler için kötü olabilir. Aynı zamanda testin doğru yapılmasının gerekliliğine, ayrıca kısırlık riskine ve alet seçimine de dikkat çekmektedir. Videoya göre öğrenciler örneğin bandajlama tekniklerini ve lk uygulamasını öğrenecekler.

Değerli bilgi kaynağı

Bu yıl TUL Health Care’de eğitim gören Veronika Chlumsk, videoların kendisi için değerli bir bilgi kaynağı olduğunu doğruluyor. Bilgiyi biraz pratikle, resimle veya animasyonla birleştirebildiğimde harika oluyor. Özellikle anatomide. Yani avcıların videolarında eline alamayacağı çeşitli aletler görebilirsiniz.

Ona göre video ders kitapları, belirli bir konu hakkında hiçbir fikri olmayan, dolayısıyla bu konuda halka açık videolar bulamayan öğrencilere yardımcı oluyor. Ders kitabı onların bu konuda çalışmalarını kolaylaştıracak ve onlara yol gösterecektir.

Şu ana kadar toplam yirmi filmden on iki tanesinin maddi görsellerini çekmek mümkün oldu. Sonuncusu, kadınlar tarafından gerçekleştirilen karmaşık eylemlerde yardım karşılığında takas edilecek. Beşinci yılda muhtemelen hastane binasında buluşmaları gerekiyor. Video çantasının bağlantısı yalnızca TUL öğrencileri arasında dolaşmayacak. Sadece esk tarafından değil, halk tarafından da görüntülenebilecek. Bu da bir sebep, onlarda çok fazla konuşmayın.

Videoların sözsüz olduğunu hayal ediyoruz. Proje kapsamında bunları ne istersek kamuoyuna açık hale getirmemiz gerekiyor. Paukertov, her zaman, altmışlı yıllar onları Afrika’da bıraksa bile, neyle ilgili olduklarını anlamaları gerektiğini ekledi.

Hem filmin şu ana kadar olan geçmişini hem de Vivien’in figürünü övüyor ve fiyatının dört yüz bin kron olduğunu tahmin ediyor. Bn’nin eğitildiği modellerde bu tür mafsallar var ve onunla çalışmayan bir model olduğu açık. Gerçekçi görünmesini istedik, diye açıklıyor.

Ata binmeye dayanabilen Kıdemli Vivien’in dişini bile çektiriyor. Ben Vivien’e gidiyorum ama ameliyat olacaksın ya da kanın oraya akabilmesi için özel bir model üzerinde kan örneği alacaksın, diye bitirdi.