Yapay zeka kullanacak – YENİ ASYA

zitzit

New member
Yapay zeka kullanacak – YENİ ASYA


ABD’li teknoloji şirketlerinden Microsoft, Word, Excel ve Outlook bile karışma olmak üzere Office programlarına yapay zeka ekleyeceğini duyurdu.


Şirketten yapılan açıklamada, “Copilot” ünlü yeni özelliğin, uzun açınık-postaları özetleme, Word’dahi taslak hikayeler hazırlama ve PowerPoint’te slaytları animasyon gibi eylemlere olanak sağlayacağı bildirildi.

Şirketin, uygulamalarına son dönemde popüler olan yapay zeka sohbet robotu ChatGPT’ye mail “Business Chat” ünlü sohbet işlevini dahi ekleyeceği tamlanan açıklamada, Copilot’un, kullanıcı verilerini temel alarak muayyen tek projeyle ilgili açınık-postayı iş arkadaşlarına özetlemek gibi eylemler gerçekleştirebileceği ifade edildi.

Microsoft 365 Genel Müdürü Colette Stallbaumer, yeni özelliklerin şu anda yalnızca 20 kurumsal müşteriye sunulduğunu, ilerleyen aylarda henüz fazla müşteriye sunulacağını kaydetti.

AAYASAL UYARI: Sitemizde yayınlanan haber ve yazıların tüm hakları Yeni Asya Gazetesi’ne aittir. Hiçbir haber veya yazının tamamı, kaynak gösterilse da özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan haber veya yazının tek bölümü, alıntılanan haber veya yazıya etkin link verilerek kullanılabilir.


Yasal Uyarı: Sitemiz tasarım aşamasındadır ve tüm içerikler hayal ürünüdür. Gerçek kişi ve kurumlar ile benzerlikleri tamamen tesadüfidir. İçerikler haber niteliği taşımaz ve gerçekliği yoktur. Sitemiz taslak aşamasında rastgele oluşturulan içeriklerden sorumlu değildir. Yinede sitemizden kaldırılmasını istediğiniz içerikler için forumhizmeti@gmail.com adresine mail ileterek taleplerinizi iletmeniz halinde yasal süre içerisinde tüm içerikler sitemizden kaldırılacaktır.