Yeni A-Serisi Türkiye’de – Otomobil Haberleri

schomberger

Global Mod
Global Mod
Yeni A-Serisi Türkiye’de – Otomobil Haberleri17.03.2023 15:53
Haber Kaynağı: Mehmet Ali Kantarcı
Sportif ve kaslı hariç görünüm: Yeni A-Serisi önden bakıldığında güç ve dinamizmi yansıtıyor. A-Serisi’nin ön cephesini, iki güçlü çıkıntısı ve sert ‘köpekbalığı burnu’ ile öne gerçek meyyal motor kaputu, yıldız desenli yeni radyatör ızgarası ve LED ince farlar domine ediyor. İsteğe tâbi olarak sunulan sayı kollu parlak siyah hafif ”’formaları”’ jantlar ve AMG tasarım konseptindeki parlak jant flanşı bile karışma olmak üzere 19 inçe kadar sunulan 4 farklı jant modeli sportif tasarımı güçlendiriyor. Yeni arka yayıcı ve standart LED arka stop lambaları hem gündüz hem dahi gece etkileyen ve heyecan uyandıran tek görünüm sağlıyor. Dış tasarım renk paletinde ise standart sunulan metalik renk seçenekleri öne çıkıyor.


İleri teknolojiye sahip iç mekân

Dış tasarımdaki üst kalite detaylar, yeni A-Serisi’nin iç tasarımına bile yansıyor. İki tane 10,25 inç ekrandan oluşan desteklenmemiş standart çift ekran özelliği, ilk uyanıklık cazip detaylardan akraba oluyor. Kompakt otomobiller içinde eşsiz tek tasarım sunan yeni A-Serisi, fütüristik tek binanın gece ışıklandırmasını andıran özel tek il ortamı sağlıyor. Karakteristik Mercedes-Benz tasarım unsuru olan üç yuvarlak türbin görünümlü havalandırma çıkışı ise uçak tasarımlarına gönderme yapıyor. Standart olarak napa toplantı ile kaplanan kompakt yönelteç yeniden tasarlanan orta konsolun yüksek teknolojili karakterine uygun tek görünüm sergiliyor.

Daha zengin tesisat

Yeni A-Serisi, standart olarak geri görüş kamerası, USB paketi veya napa toplantı yönelteç gibi zengin tek donanımla sunuluyor.Mercedes, zaman saha kişiselleştirme seçeneklerini basitleştirmek için tesisat paketi mantığını tek kez henüz önemli ölçüde basitleştirdi. Sıklıkla beraberce sipariş edilen özellikler, içildikten gerçek tüketici davranışları değerlendirilerek ekipman paketlerinde toplanıyor. Ek olarak farklı fonksiyonel seçenekler dahi sunuluyor. Müşteriler; gövde rengi, mefruşat, trim ve jant gibi seçeneklerle araçlarını henüz önce dahi olduğu gibi kişiselleştirebiliyor. A-Serisi’nin motor seçenekleri dahi güncellendi. Benzinli motorların tamamı elektrik desteklenmiş 4 silindirli seçeneklerden oluşuyor. Yedi vitesli DCT otomatik şanzıman standart olarak sunuluyor. Yarı-hibrit sistem kalkış çabucacık 14HP/10 kW ek güç ile atletizm gelenekçilik 48 voltluk ek tek elektrikli sistemle donatılıyor. Yeni kayış tahrikli marş jeneratörü (RSG), konforu ve deneyimi önemli ölçüde iyileştiriyor. Örneğin RSG istihdam çabucacık geleneksel çözümlere kıyasla henüz az titreşim ve henüz rengi ses üretiyor.


Yasal Uyarı: Sitemiz tasarım aşamasındadır ve tüm içerikler hayal ürünüdür. Gerçek kişi ve kurumlar ile benzerlikleri tamamen tesadüfidir. İçerikler haber niteliği taşımaz ve gerçekliği yoktur. Sitemiz taslak aşamasında rastgele oluşturulan içeriklerden sorumlu değildir. Yinede sitemizden kaldırılmasını istediğiniz içerikler için [email protected] adresine mail ileterek taleplerinizi iletmeniz halinde yasal süre içerisinde tüm içerikler sitemizden kaldırılacaktır.